Galerii Balti liiga jätkub: TÜ/Bigbank alistas Jelgava ja pääses poolfinaali

Copy

Eile algas Tartus naiste võrkpalli Balti liiga finaalturniir, kus teises veerandfinaalis alistas Tartu Ülikool/Bigbank seisuga 3:1 (25:21, 25:16, 17:25, 25:21) Jelgava. Nüüd tuleb poolfinaalis Tartule vastu TalTech/Tradehouse.

Mängu avageimis viis Ingrid Kiisk ässpallingust Tartu ette 8:5. Õige pea haaras kodunaiskond 16:12 eduseisu, ent Jelgava kosus ja geimi lõpp oli tasavägine. 20:20 viigiseisult pääses Tartu ette 22:20 ja geimi lõpp kallutati enda kasuks – 25:20. Teine vaatus algas sarnaselt esimesele, Tartu läks 8:6 ette ja juhtis geimi keskel 15:9. Laura Reiteri rünnaku järel juhiti 22:14 ja geim kuulus Tartule 25:16.

Selg vastu seina olnud Jelgava alustas kolmandat geimi hästi ning läks juhtima 9:6. Jelgava edu püsis, kuni tartlannad jõudsid neist punkti kaugusele (13:14). 18:13 Jelgava eduseisul võttis Tartu peatreener Hendrik Rikand veel mõtlemisaja, ent geimi võitis siiski Jelgava seisuga 25:17.

Neljas geim algas paremini külaliste jaoks, kes läksid ette 5:2 ja Rikand kasutas mõtlemisaega. Mäng jätkus siiski Läti klubi dikteerimisel, kuni Bigbank Kiiski rünnakust 12:12 viigini jõudis. Kiisk viis Tartu naiskonna seejärel ette 13:12 ja Jelgava peatreener kasutas mõtlemisaega. Geimi lõpus olid tartlannad siiski kindlamad ning võtsid seisuga 25:21 geimivõidu. Mängu võit läks seega Tartule 3:1.

TÜ/Bigbanki resultatiivseim oli viis ässa löönud Ingrid Kiisk 19 punktiga, 18 silma lisas Ingris Suvi ja 16 Annabel Huik. Jelgava naiskonna edukaimana tõi 14 punkti  Liene Šimkuse.

Tartu naiskonna juhendaja Hendrik Rikandi jaoks on tegu esimese suure turniiriga peatreenerina. «Naistega on kogu aeg äge, midagi toimub alati ja igav pole kunagi. Nagu tänane mäng ju ka oli – kaks esimest geimi olid ühtmoodi ja siis tehti totaalne ümberpöörd,» sõnas peatreener. «Serviga hoidsime me neid kahes esimeses geimis võrgust kaugel ja suutsime kaitses mängida. Kolmandas muutus meie serv kehvemaks ja nemad panid omakorda juurde, see peegeldus kohe ka mängupildis. Kui me servis järele anname, on meil väga raske.»

Poolfinaalivastase TalTech/Tradehouse´i kohta ütles Rikand, et neil on oma kindel tase, millega tuleb hakkama saada. «Selleks, et nendega punkt punktis geimi lõpuni liikuda,kus võib juba kõike juhtuda, peame ise mängima väga-väga hästi. Aga kindlasti ei kavatse me oma kodusaalis niisama midagi kinkida ja läheme võitlema,» ütles Rikand.

Põhiturniiri asetuste järgi tagasid kaks esimest naiskonda ehk TalTech/Tradehouse'i ja Kaunase võistkond koha poolfinaalis. Esimeses veerandfinaalis alistas Riia Võrkpallikool/Riia ülikool seisuga 3:0 (25:16, 25:15, 25:17) Audentese SG/noortekoondise.

Tagasi üles