N, 7.12.2023

Tõnu Oksa kireks on marjakasvatus

Tartu Postimees
Copy
Tõnu Oks on maasikakasvatajate liidu pikaajaline juhatuse liige ja üks nendest põllumeestest, kes jäi mullu suvel hätta tööjõu leidmisega, kuna välistööjõu võimalused Eestisse pääseda olid piiratud.
Tõnu Oks on maasikakasvatajate liidu pikaajaline juhatuse liige ja üks nendest põllumeestest, kes jäi mullu suvel hätta tööjõu leidmisega, kuna välistööjõu võimalused Eestisse pääseda olid piiratud. Foto: Kristjan Teedema

Tänavuse presidendi teenetemärgi sai teiste seas ka Tartumaal asuva Marjamaa talu peremees Tõnu Oks. Tema kirg on inimestele pakkuda aastaringselt eestimaiseid saadusi mahla, külmutatud marjade ja mooside näol.

Kui Tartu Postimees Oksaga ühendust võttis, oli ta pidulikust uudisest läbi tuttavate juba kuulnud. «Sellisesse tunnustusse saab suhtuda ainult positiivselt, sest ega neid ülearu tule,» leidis Oks. Ta lisas, et kui spordis tuleb tunnustus tulemuste eest, siis marjakasvatajate puhul see alati nii pole ja näiteks sordiaretuses on maailmakonkurentsis üleüldse keeruline silma paista.

Oks rääkis, et suurt pidu ta ordeni saamise puhul ei korralda, ent sai autasuga kinnitust, et ajab õiget asja. «Ma olen aastakümneid selle nimel tööd teinud, et Eesti marjade osakaal oleks turul suurem». Ta on ka seda meelt, et eestlased võiks kohalikke marju tarbida senisest rohkem ja seda teha ka vabariigi aastapäeval. Praegu käib elu paraku nii, et jaanuaris ostetakse Eesti marju tunduvalt vähem kui suvel. Samas on Oks rõõmus, et tunnustus tuli just Eesti marjakasvatusele.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles