Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Eesti muusika kuulsuste koda otsib kohta keskuse rajamiseks Emajõe kallaste pääl

Risto Lehiste peab Eesti popi ja roki ajaloos väga tähtsaks Tartu muusikapäevi, mille meenutuseks paigaldati kevadel 2009 Vanemuise kontserdimaja kassade ette Tiiu Kirsipuu modelleeritud skulptuur «Eesti muusikule». FOTO: Kristjan Teedema

Mis on Eesti muusika kuulsuste koda (EMKK)? Praegu Eesti ajaloomuuseumi hõlma all toimiva, aga peatselt mittetulundusühinguks kasvava idee eestvedaja Risto Lehiste sõnul on see ühtlasi protsess, mis sai alguse 2015. aastal teatri- ja muusikamuuseumis. Kõigepealt valmis näitus Eesti 100. aastapäevaks. Nüüd on kavas EMKK käima panna Tartus ja laiendada tegevust üle riigi. Miks? Millal? Kui palju? Vastab Risto Lehiste.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mis tehtud, mis teoksil?

Näitus «Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu» avati Eesti ajaloomuuseumi Maarjamäe tallihoones 2018. aasta maikuus ja oli eksponeeritud lõppenud aasta novembri alguseni. See oli esimest korda ajaloos, kui selline hulk meie popmuusika kultuuripärandit sai ühele näitusele. Lisaks oleme korraldanud üle 20 kohtumisõhtu Eesti legendaarsete ansamblite ja muusikutega. Näituse sulgemise tõttu otsime nüüd kohta suuremaks, võimsamaks popmuusikakeskuseks. Sealt siis Tartu idee.

Tagasi üles
Back