Eesti Teed rajab Tartu maratoniks ajutise hiigelparkla

Lenel Karu
, reporter
Copy
Eesti Teed rajab Tartu Maratoniks ajutise hiigelparkla.
Eesti Teed rajab Tartu Maratoniks ajutise hiigelparkla. Foto: Eesti Teed

Teedeehitusfirmale Verston kuuluv Eesti Teed AS rajab 47. Tartu maratoni ajaks ajutised parklad, mille suurus on võrreldav näiteks Tartus asuva Lõunakeskuse parklaga.

«Meie põhiline ülesanne seisneb selles, et rajame Tartu maratoni finišiala lähedusse mitu ajutist parklat. Need tulevad Elvasse ja nende pindala jääb samasse suurusjärku Lõunakeskuse parklaga,» ütles Eesti Teede juhatuse liige Tarmo Lood. Ta lisas, et kõik tehakse selleks, et inimestel oleks hea ja mugav suusapeost osa võtta.

Eesti Teede panus ei piirne ainult parkla rajamisega. «Kuna maratoni rada ja parklad külgnevad ka riigimaanteedega, piirame neis kohtades kiirust, et suusarada ja kojusõit oleks osalejate jaoks ohutu,» selgitas Lood.

See pole esimene aasta, mil Eesti Teed suusapeole õla alla paneb. «Meie koostööl on tegelikult päris pikk ajalugu – oleme parkimisalade lumest puhastamise ja liikluskorraldusega juba aastaid aidanud. Peamiselt on see olnud sponsortegevus ja nii ka tänavu. Vastutasuks saab meie meeskond mõned tasuta piletid,» muigas Lood, kes on ka ise maratonist osa võtnud, kuid sel aastal ei osale.

Tartu maratoni peakorraldaja Indrek Kelk meenutas, et ehkki juriidilised kehad on muutunud, ulatub esimene kontakt Eesti Teedega 1980. aastate algusse, mil maratoni finiš Elvasse kolis. «Võin ilma igasuguse liialduseta öelda, et meie koostöö on kõik aastad olnud ülimalt hea ja mõistev. Tahan väga kiita nende teehooldajaid, kes tunnevad kohalikke olusid suurepäraselt ja teavad täpselt, mida teha. Nende kogemus annab maratonile kvaliteedi. Suure ürituse korraldamisel on see väärtus omaette, kui ei pea igal aastal kõike uuesti nullist selgitama hakkama,» rääkis Kelk.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles