GALERII ⟩ «Lapsed juba küsivad, millal lumelinn valmis saab!»

Armas Riives
, ajakirjanik
Copy

Nädalavahetusel toodi südalinna kaubamaja kõrvale keskparki veoautodega 40 koormat ehk ligi 600 kuupmeetrit lumivalget ehitusmaterjali, millest kunstitudengid täna usinalt lumelinna ehitasid.

«Abilinnapea helistas mulle paar päeva tagasi ja küsis, kas tahaksime lumelinna teha,» rääkis kõrgema kunstikooli Pallas rektor Vallo Nuust. «Koroonaga pole saanud koos tudengitega eriti palju teha, kõik on ju arvutites. Nüüd värskes õhus, vastlapäev on kah – mõtlesin, et teeme ära!»

«Siia tuleb korralik lumelinn kolme liuvälja ja kahe tunneliga,» rõõmustas Nuust.

«Ja helikopteri maandumisplatsiga,» lisas skulptor Henry Timusk, kes tuli tudengitele appi lumelinna kureerima.

Et rasket lund on palju, tõttasid appi ka mitukümmend tugevat Balti kaitsekolledži vanemstaabiohvitseride kursuse õppijat 11 eri rahvusest. Täna hommikul olid nad lumelinna mahuka taiese lausa kahe tunniga valmis teinud. «Mehed läksid niivõrd hoogu, et mõnest kohast võtsid nii palju lund maha, et nüüd tuleb jupp müüri tagasi ehitada,» naljatles Nuust.

Lisaks lumelinnale ehitavad Pallase tudengid Keskparki ka lumeskulptuurid. Millised need välja nägema hakkavad, jätsid nad veel saladuseks. Tegijad loodavad, et valge linn valmib tartlaste rõõmuks reedeks ja mõnusat talveilma jätkub veel kauaks.

«Sellest saab suur magnet,» arvas Nuust. «Lapsed juba küsivad, millal lumelinn valmis saab!»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles