K, 25.05.2022

Linnaraamatukogu pani kokku edetabeli möödunud aasta lugemiseelistustest

Tartu Postimees
Linnaraamatukogu pani kokku edetabeli möödunud aasta lugemiseelistustest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eia Uus raamatu «Tüdrukune» esitlus.
Eia Uus raamatu «Tüdrukune» esitlus. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Laenutuste põhjal osutusid Tartu linnaraamatukogus eelmise aasta kõige populaarsemateks raamatuteks J. D. Salingeri «Kuristik rukkis» (479 laenutust) ja Andrus Kivirähki «Rehepapp» (387 laenutust).

Kui koolikirjandus kõrvale jätta, kogusid kõige rohkem laenutusi  Eia Uusi «Tüdrukune» (321)  ja Delia Owensi «Kus laulavad langustid» (313).

Ilukirjanduse edetabelite etteotsa jõuab endiselt koolikirjandus, aga vahele trügib muidki teoseid. Eesti kirjandusest lisaks Eia Uusi raamatule näiteks Lauri Räpi «Minu Tartu», Vahur Afanasjevi «Serafima ja Bogdan» ja Piret Raua «Verihurmade aed».

Tõlkekirjandusest domineerisid kriminaalromaanid, aga etteotsa mahtusid ka Nicola May «Väike nurgapood» ja Michel Houellebecqi «Seratoniin». Luulelugejate konkurentsitu lemmik on juba aastaid Kristiina Ehin, seekord esikohal värskeim luulekogu «Janu on kõikidel üks».

Teadmis- ehk teemakirjanduse edetabeli tipus oli Piret Kooli raamat «Raivo Järvi: kõike muud kui kukupai»,  järgnesid Olav Osolini «Minu esimene elu» ja Michelle Obama «Minu lugu». Raamatukogu pressiteatest selgub, et kui vahepeal tundus juba, et elulooraamatute buum hakkab vaibuma, siis eelmise aasta lugejate eelistused seda ei kinnita.

Muust vallast loeti meelsasti Jaan Aru «Ajust ja arust», Rein Kuresoo «Seal, kus talvituvad suitsupääsukesed» ning Daniel Kahnemani «Kiire ja aeglane mõtlemine».

Laenutuste edetabeleid on üles riputatud siia, kust huviline neid lähemalt uurida saab.

Märksõnad
Tagasi üles