N, 2.02.2023

Põltsamaa lähistel Kuningamäel saab nüüd mäesuuskade ja lumelauaga sõita

Eili Arula
, ajakirjanik
Põltsamaa lähistel Kuningamäel saab nüüd mäesuuskade ja lumelauaga sõita
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rajameistrid Taniel (vasakul) ja Indrek Eensalu lülitavad täna kell 15 pidulikult tõstuki sisse ning lasevad suusahuvilised Kuningamäe esimesele mäesuusanõlvale.
Rajameistrid Taniel (vasakul) ja Indrek Eensalu lülitavad täna kell 15 pidulikult tõstuki sisse ning lasevad suusahuvilised Kuningamäe esimesele mäesuusanõlvale. Foto: Kristjan Teedema

Kui seni pidid mäesuusahuvilised minema Lõuna-Eestisse või Ida-Virumaale, siis tänasest on Põltsamaa külje all Kuningamäel avatud tõstuki ja valgustusega mäesuusanõlv.

140-meetrise tõusurajaga nõlvalt saab umbes paarisaja meetri pikkuse liu. Rajameister Indrek Eensalu sõnas, et rada on mõeldud pigem algajatele ja kesktasemel harrastajatele, kuid võimaldab end arendada ka kogenumatel sportlastel. «Otepää ja Kuutsemäega ei saa küll võrrelda, kuid tagasihoidlike oskustega suusatajatele on kindlasti piisav,» lisas Eensalu.

Mäkke viib tõstuk ning laskudes leiab väikseid hüpekaid ja teisi rajaelemente, mis muudavad sõidu põnevamaks.

Plaanid tulevikuks

Mõte rajada Põltsamaale mäesuusanõlv tekkis selle sajandi alguses, kui Kuningamäele hakati selleks otstarbeks kujundama tehismäge. Mäe arendamise eest vastutab Põltsamaa Vallavara, korrashoiu eest SA Põltsamaa Sport ning mäenõlva kasutust korraldab tänavu lumelauaklubi Põltsamaa Kosmos.

«Päris ulmeline mõte, et võtame kätte ja teeme siia keset siledat maad mäe,» ütles nõlva arendamisse panustanud klubi Põltsamaa Kosmos eestvedaja Joel Pärle, kes on ka mullu suvel Kamari järvel avatud veelauakeskuse juht. «Tulemus pole üldse paha, Kuningamäel asub ilmselt Eesti üks paremini valgustatud mäespordinõlvu ja vaieldamatult kõige mõnusam õppenõlv,» lisas ta.

Rajameister Indrek Eensalu sõnas, et rada on mõeldud pigem algajatele ja kesktasemel harrastajatele, kuid võimaldab end arendada ka kogenumatel sportlastel.

Indrek Eensalu sõnul on tulevikuplaanid veelgi ambitsioonikamad. «Kui meil õnnestub kasvatada tehismäge lubatud kõrguseni ehk kui mäe suhteline kõrgus ulatub 35 meetrini, tahame Kuningamäel avada senisest pikema laskumisnõlva ja praegune rada jääks õppenõlvaks,» rääkis ta.

Kuningamäe arendustest on võitnud ka murdmaasuusatajad: mäeehituse kõrvaltööna valmis pikima tõusuga suusarajalõik Põltsamaal.

Mäesuusanõlval saab esimese sõidu teha täna kell 15. Edaspidi on nõlv avatud reedeti kell 15–20, laupäeviti kell 10–20 ja pühapäeviti kell 10–17.

Varustustki leidub

Täiskasvanule maksab päevapilet 15 eurot ja tunnipilet seitse eurot. 12-aastased ja nooremad saavad päevapileti osta 12 euro ja tunnipileti viie euro eest.

Kohapeal saab laenata ka lumelauavarustust. Varustuse rent maksab 20 eurot päev või 14 eurot tund.

Ette broneerides on seltskondadel võimalik nõlv saada tervenisti enda kasutusse vabalt valitud ajal hinnaga 200 eurot kolm tundi.

Märksõnad
Tagasi üles