Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Asjatu kriitika ajas lastespetsialistid turri

Tartu hariduse tugikeskuse lasteaiapsühholoog Maria Urbel (vasakult), logopeed Siiri Karm, logopeed Ülle Kuusik ja juhataja Annely Vősaste rõhutavad, et laps võib oma väga olulisel arenguetapil abist ilma jääda, kui tema arengusse ei panustata. FOTO: Sille Annuk

Olles hommikuse lehe tavapäraselt läbi lugenud, lõi Ülle Kuusiku, ligi 40 aastase kogemusega logopeedi peas häirekell helisema. Tartu hariduse tugiteenuste keskuse naised – logopeedid, psühholoogid ja eripedagoogid – olid just arutanud, kuidas Tartu linna lasteaias mitte käivate, kuid spetsialisti tuge vajavate lasteni jõuda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ja nüüd võrdles tol hetkel ministriametis olnud Riina Solman haridus- ja teadusministeeriumi plaani teha lapsevanemale kohustuslikuks käia kord aastas lapse arengu hindamisel nõukogude ajaga, «kus peaaegu kõik asjad olid kohustuslikud». Tõsi, mööndes, et pole hea, kui lapsed enne kooli riigi vaatevälja ei jõua.

«Näeme Põhja-Euroopa näitel, kuidas lapsevanemad ägavad ühiskonna ootuste all ja kipuvad heaks lapsevanemaks olemise kohustuste koorma all iseennast kaotama,» kirjutas Solman 20. jaanuari Postimehes.

Tagasi üles
Back