Tartu maratoni põhipäev toimub, eelüritused jäävad ära

Tartu Postimees
Copy
Selline nägi välja 46. Tartu maratoni start 2019. aasta veebruaris.
Selline nägi välja 46. Tartu maratoni start 2019. aasta veebruaris. Foto: Kristjan Teedema

Eelmisel nädalal andis valitsus eriloaga rohelise tule Tartu maratoni korraldamiseks 21. veebruaril. Paraku avatud rada, teatemaraton, 16 km sõit ning lastesõidud eriloa alla ei käi ja jäävad kehtivate piirangute tõttu ära. 

Tartu maratoni peakorraldaja Indrek Kelk selgitab, milline plaan on korraldajatel ja millised muudatused osalejaid ees ootavad.

Millised muudatused ootavad ees põhipäeval, 21. veebruaril?

Koostöös terviseametiga on välja töötatud plaan, mis võimaldab Tartu maratoni korraldada ohutult nii osalejate, korraldajate kui ka vabatahtlike jaoks. 

  • Üritusele soovitame kohale tulla isikliku transpordivahendiga, kus on ainult ühe pere liikmed. Ametlikus maratonibussis võib korraga olla 50% bussi täitumusest ning kohustuslik on kanda ühekorramaski, mille annab bussijuht.
  • Korraldajad kannavad maski või visiiri. Maski kandmise kohustus on ka osalejatel: stardi eel (v.a soojendust tehes ja stardikoridoris) ning finiši järel. Finišialas saab maski korraldajalt.
  • Ühes stardigrupis on maksimaalselt 500 osalejat. Stardid antakse 15-minutilise vahega. Täpsem info kellaaegade ja stardigruppide kohta saadetakse kõikidele osalejatele.
  • Ruume kasutada ei saa (sh pesemine), kuid finišis on võimalik riideid vahetada eraldatud alal.
  • Toit ja jook on teeninduspunktides topsides, finišialas antakse osalejatele toidupakid.
  • Pealtvaatajatel on keelatud üritusele tulla.

Kas välisosalejad saavad tulla Tartu maratonile?

Välismaalastel soovitame osaleda virtuaalselt. Kui on siiski soov tulla kohale, peab arvestama välisministeeriumi kodulehel toodud piirangutega ning planeerima reisiperioodi selliselt, et oleks võimalik järgida kehtivaid nõudeid.

Mis saab nendest, kes plaanisid 14. veebruaril starti tulla?

Võtame ühendust kõikide osalejatega, kes on end selleks päevaks kirja pannud. Üks võimalus on registreeruda ümber virtuaalsõidule ning teha see 14. veebruaril Tartu maratoni rajal. Rajameister teeb selleks päevaks suusaraja valmis samamoodi nagu  võistluspäevaks. Virtuaalsõidul saab osaleda 8. veebruarist 14. märtsini.

Mis saab lastesõitudest?

Tartu Tähtvere spordipargis lastesõite 20. veebruaril ei toimu, kuid lapsed saavad osaleda virtuaalsõidul endale sobival ajal ja kohas 8. veebruarist 14. märtsini.

Väga kahju on tõdeda, et avatud rada, teatemaratoni, 16 km sõitu ning lasteüritusi sel aastal korraldada ei saa. See-eest plaanime teha Tartu maratoni põhipäeva osalejatele niivõrd meeldivaks ja ohutuks kogemuseks, kui see praegustes oludes on võimalik.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles