K, 6.12.2023

Uuel nädalal algab Rõngu kogukonnakeskuse ehitus

Tartu Postimees
Copy
Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Rõngu kogukonnakeskuse ehitamine algab järgmisel nädalal vana bussijaamahoone lammutamisega, sest keskus tuleb bussijaama asemele. 

Keskuse ehitustööd lähevad maksma 837 319 eurot ning ehituse tähtaeg on kümme kuud. Elva vallavalitsus sõlmis 13. jaanuaril hoone ehitamiseks töövõtulepingu OÜga Rennes.

Rõngu kogukonnakeskus
Rõngu kogukonnakeskus Foto: eskiis, Uko Künnap

Rõngu kogukonnakeskuses hakkab tegutsema raamatukogu ja vallavalitsuse teenuskeskus. Keskusesse on planeeritud ka seminariruum ja võimalus kaugtöökohtade tekkeks ning avaliku interneti kasutamiseks.  

«Tegemist on multifunktsionaalse hoonega, mis toob kindlasti kohalikele raamatukogu ja teenuskeskuse võimalused varasemast lähemale,» rääkis abivallavanem Mikk Järv. Ta lisas, et kogukonnal on võimalik kasutada seal olevaid ruume koosolekute ja muude tegevuste korraldamiseks.

«Näiteks saab keskuses korraldada näitusi või muid väiksemaid üritusi. Loodame keskuse ehitamisega luua kohalikele ja külalistele meeldiva koha, kus vaba aega veeta,» ütles Järv. 

Peale selle asub uues keskuses ka nüüdisaegne mugavustega bussijaam koos ootesaali ja avalike tualettruumidega. Pärast praeguse bussijaamahoone lammutamist jätkatakse vastavalt ilmastikuoludele väljakaevete ja trassiehitustöödega. Seejärel liigutakse edasi hoone üldehitustööde juurde.  

Praegune bussijaamahoone on alates 27. jaanuarist kõigile suletud. Bussijaama lammutamise tõttu suunatakse alates 1. veebruarist ühistranspordiliiklus ajutisse bussipeatusesse endise Kõvera kõrtsi ette.

Hange keskuse ehitaja leidmiseks korraldati 2020. aasta lõpus. Hoone lõpptähtaeg on selle aasta novembris. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles