P, 10.12.2023

Koroonaviirus paneb põntsu mitmele vabariigi aastapäeva üritusele

Lisete Reineberg
, ajakirjanik
Copy
Eelmise aasta 24. veebruaril kogunes tähetorni juurde suur hulk linlasi.
Eelmise aasta 24. veebruaril kogunes tähetorni juurde suur hulk linlasi. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Pea kuu pärast on Eesti Vabariigi aastapäev, millega on tavaliselt ka Tartus seotud rida üritusi. Sel aastal aga jäävad mitmed neist koroonaviiruse olukorra tõttu ära. 

Näiteks ei toimu tänavu Tartus traditsioonilist vabariigi aastapäeva aktust, ent 23. veebruaril kell 19 saab otseülekandena siiski vaadata Tartu linna aumärkide pidulikku üleandmist.

24. veebruari hommikul leiab aset traditsiooniline pärgade asetamine vabadussõjas langenute mälestusmärkidele. Kell 9.15 toimub kaitseliidu Tartu maleva korraldatud mälestustseremoonia Tartu vabadussamba «Kalevipoja» juures. 

Ent traditsiooniline Eesti lipu austamise tseremoonia, mis toob tähetorni juurde vabariigi aastapäeva hommikul tavaliselt suure hulga rahvast kokku, jääb seekord ära. Samamoodi ei ole tänavu ka rahvapidu Raekoja platsil.

Tartu rahu aastapäeva üritustest 2. veebruaril on praegu teada, et hommikul asetatakse pärjad vabadussõjas langenute mälestusmärkidele. Kell 11 kogunetakse mälestustseremooniaks Tartu vabadussamba «Kalevipoja» juures.

Tartu rahu aastapäeval ja Eesti Vabariigi aastapäeval on avatud Eesti Rahva Muuseum ja külastajatel on võimalik külastada tasuta püsinäitust «Kohtumised».

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles