Linn toetab päikeseauto loomist

Tartu Postimees
Copy
Pildil tarkvaraettevõtte Mooncascade üks asutajaid Priit Salumaa ja Solaride'i tegevjuht Kristel Leif, kes aitavad päikeseautot ehitada.
Pildil tarkvaraettevõtte Mooncascade üks asutajaid Priit Salumaa ja Solaride'i tegevjuht Kristel Leif, kes aitavad päikeseautot ehitada. Foto: Sille Annuk

Tartu linn pani 25 000 eurose toetusega õla alla Eesti esimese päikeseauto projektile Solaride. Toetuse abil liigutakse samm lähemale sellele, et masin oleks kevadeks valmis tänavasõiduks. Ilmselt võib suve hakul näha päikeseautot Tartu linnas testsõite tegemas. 

Selle toetusega toetatakse projekti auto ehituseks vajaminevate varuosadega. Algatusse on kaasatud Eesti ülikoolide tudengid, kellest ligi pooled elavad ja õpivad Tartus.

Kõigi kaasatud osaliste ühine eesmärk on ehitada Eesti esimene päikeseauto, millega osaletakse selle aasta oktoobris Austraalias päikeseautode maailmameistrivõistlustel World Solar Challenge.

Praeguse ajakava järgi on Solaride’i auto esimesed tänavasõidud planeeritud aprilli keskpaika. Kuna algatuses osaleb tudengeid nii Tartu kui ka Tallinna koolidest, jagatakse auto ehitamist kahe linna vahel ning sellest tingituna on suve poole võimalik ka Tartu tänavatel näha Eesti esimest päikeseautot ringi vuramas. 

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, et Solaride kannab endas mitmeid Tartu linna jaoks olulisi väärtusi, näiteks koostöö kõrgkoolidega, keskkonnateemadele tähelepanu juhtimine, keskkonnasäästlike transpordilahenduste arendamine ning eelduste loomine uudsete tehnoloogiaettevõtete sünniks.

«Tartu linn on võtnud fookusesse energia- ja kliimateemadega tegelemise ning Solaride'i projekt on väga hea näide sellistest algatusest, mida me Tartus üha rohkem näha soovime,» selgitas Tamm.

Solaride'i tegevjuht Kristel Leif ütles, et koostöö Tartu linnaga on igati loogiline samm, sest suur osa projekti kaasatud tudengitest õpivad kas Tartu ülikoolis, Eesti maaülikoolis, Eesti lennuakadeemias või kõrgemas kunstikoolis Pallas.

«Praegu on ka tiimi staap rajatud maaülikooli ja sealses garaažis algab mõne nädala pärast auto ehitamine. Töötame iga päev lakkamatult selle nimel, et varsti päikeseautoga Tartu tänavatel ringi vurada,» sõnas Leif.

Solaride kutsuti ellu 2019. aastal Tartus ning on praeguseks välja kasvanud ligi 70 vabatahtlikuga ettevõtmiseks. Projekt on pälvinud toetuse mitmelt kaalukalt ettevõttelt nagu Auve Tech ja Magnetic MRO. Samuti toetati päikeseauto projekti Hooandja platvormil 21 850 euroga. Solaride on olnud esindatud ka arvamusfestivalil ning Prototron 2020 30 parima idee seas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles