T, 26.09.2023

Luunja jõesadamas valmis uisuväljak

Lisete Reineberg
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Luunja vastvalminud liuväli.
Luunja vastvalminud liuväli. Foto: Luunja vald

Luunjas saavad uisusõbrad oma oskusi proovile panna äsja valmis saanud liuväljal, mis on kõigile avatud Luunja jõesadama kanali tagumises osas. 

Luunja valla meelest on kõige mugavam uisuväljakule siseneda keskmistest väravatest, mis on uisuvälja tarbeks avatud. Seal on võimalik istuda ka sadamakaile ja uiske vahetada. Uisutada on võimalik ka pimedal ajal, sest sadama parkla tuled valgustavad ka uisurada. 

Uisuväljaku rajasid Luunja kultuuri- ja vabaajakeskus koostöös Tarvo Laasi ja sihtasutus Luunja Jõesadamaga. Varem ei olnud rada võimalik teha, sest enne möödunud nädala krõbedat külma polnud jää piisavalt paks ja tugev.

Jää on esialgu ootuspäraselt konarlik, ent loodetakse, et nädala lõpus tuleb lubatud sula, tasandab konarused ära ja siis tuleb kohe külm peale. Kalameestele paneb vald südamele, et uisuraja poolsesse kanali otsa on aukude puurimine keelatud. 

Luunja keskkool ja Luunja kultuuri- ja vabaajakeskus tegelevad aktiivselt ka kooli uisuväljaku parandamisega. Lisaks uisutamisele saab Luunja vallas ka suusatada. Sõidukõlbulikud on Kabina suusarajad ning ka Mõisapargi alla on suusarajad aetud, ent pargis ei ole niipalju lund kui võiks ideaalse raja saavutamiseks olla. Suusarajad on ka kooli staadionil ning neid kasutatakse kehalise kasvatuse tundides.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles