Sulgpalliklubid mängisid uues formaadis sõpruskohtumise

Lenel Karu
, reporter
Copy
Kahe sulgpalliklubi vahelises duellis jäi peale Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi võistkond koosseisus: vasakult Kristjan Kaljurand, Raul Käsner, Oskar Männik, Mikk Järveoja ja Heiki Sorge.
Kahe sulgpalliklubi vahelises duellis jäi peale Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi võistkond koosseisus: vasakult Kristjan Kaljurand, Raul Käsner, Oskar Männik, Mikk Järveoja ja Heiki Sorge. Foto: Rainer Kaljumäe

Esmakordselt pidasid möödunud laupäeval Tartu sulgpalliklubid ja Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi omavahelise sõpruskohtumise, mis mängiti uues 100 punktilises formaadis. Viis kohtumist mängiti kahekümne punktini ning eesmärk oli esimesena koguda kokku 100 punkti.

Veerikut Badmintoni võistkonda eesindasid Rainer Kaljumäe, Karl Kert, Hans-Kristjan Pilve ja Artur Ajupov. TÜASki poolelt läksid mängima Heiki Sorge, Kristjan Kaljurand, Raul Käsner, Mikk Järveoja ja Oskar Männik.

Kohtumise jooksul mängiti kolm üksikmängu ning järgnesid kaks paarismängu. Üksikmängudes oli tugevam Veeriku Badminton, kes juhtis pärast kolme üksikmängu rohkem kui kümne punktiga, aga esimese paarismänguga võtsid vastased mitu punkti tagasi. Eesti valitsevad meistrid meespaarismängus Raul Käsner ja Kristjan Kaljurand (TÜASK) läksid seega platsile seisul 70:80 ehk 10-punktilises kaotusseisus Karl Kerdi ja Artur Ajupovi vastu. Veeriku Badminton juhtis veel seisul 96:92, aga viigiseisult 98:98 valitsevad Eesti meistrid ei komistanud ja vormistasid TÜASKile napi võidu 100:98.

Kohtumise peakorraldaja Rainer Kaljumäe sõnul oli 100 punkti formaat mängijatele huvitav ning veebis publikule põnev jälgida. «Annan endast parima, et meil õnnestuks ka edaspidi selliseid kohtumisi korraldada ja ehk lähiajal viia see formaat ka konkreetseks võistlusliigaks, kus osaleksid klubid üle kogu Eesti,» rääkis Kaljumäe. Tema sõnul annab sellises pingeolukorras mängimine ja enda võistkonna esindamine Tartumaa noormängijatele väga häid kogemusi ja toob sulgpalli rohkem pilti.

Tagasi üles