Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartu maraton sai valitsuselt rohelise tule

Valitsuse hinnangul on Estoloppeti sarja kuuluvad spordi- ja liikumisürituste etapid, mis toimuvad Eesti eri paigus jaanuari lõpust kuni märtsi alguseni, ülekaaluka ühiskondliku või riikliku huviga üritused. FOTO: Kristjan Teedema

Valitsus kiitis täna kabinetinõupidamisel heaks lubada erandina korraldada terviseameti juhiste järgimisel kuus Estoloppeti suusamaratonide sarja kuuluvat etappi.

Valitsuse hinnangul on Estoloppeti sarja kuuluvad spordi- ja liikumisürituste etapid, mis toimuvad Eesti eri paigus jaanuari lõpust kuni märtsi alguseni, ülekaaluka ühiskondliku või riikliku huviga üritused. Otsus võimaldab korraldada osalejate piirarvu erisusega 30. jaanuaril Viru, 6. veebruaril Tamsalu-Neeruti, 13. veebruaril Alutaguse ning 21. veebruaril Tartu maratoni. 27. veebruaril on võimalik korraldada Tallinna suusamaraton ning 6. märtsil Haanja maraton.

Otsuse kohaselt peab terviseamet andma ürituste korraldajate poolt koroonaviiruse leviku tõkestamiseks koostatud riskide maandamise plaani sobivuse kohta oma arvamuse ja suunised ning kultuuriministeerium peab koostöös korraldajatega tagama võistluste ja ürituste korraldamisel terviseameti juhiste järgimise.

«Eesti suurvõistluste korraldajad on tõestanud, et viiruse levimise tingimustes suudetakse korraldada turvalisi võistlusi. Estoloppeti korraldajad on toonud välja riskide maandamise meetmed, mida tuleb arvestada kõikide etappide läbiviimisel,» ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Praegu kehtiva valitsuse korralduse kohaselt võib välitingimustes toimuvatel spordivõistlustel ning spordi- ja liikumisüritustel osaleda kuni 25 inimest, seejuures on Harju ja Ida-Viru maakonnas keelatud mistahes spordi- ja liikumisürituste korraldamine jaanuari lõpuni.

Muudatuste kohaselt jääb suusamaratonidel ära kohapealne toitlustamine või toimub pikematel distantsidel tagasihoidlikult välitingimustes. Osalejate teenindamiseks ruume ei kasutata. Ära jäetakse suur autasustamine ning osalejatel on palutud võistlustele kohale tulla oma transpordiga, hoida distantsi ning stardieelsetel toimingutel on soovitus kanda maski.

Maratonidest on suurim Tartu maraton, mistõttu on sellel lubatud rajale rohkem inimesi: kuni 4000 pika distantsi stardis Otepääl ning maksimaalselt 2000 lühema raja stardis Arulas. Riskide maandamise meetmed peab kinnitama terviseamet.

Estoloppeti suusamaratonide sari on Eesti vanim ning ainukene suusasari. Kokku on koos Tartu maratoniga sarjas kuus etappi. Alates 1998. aastast on toimunud üle saja maratoni, kus osalejaid on olnud aastate jooksul kokku üle 100 000.

Estoloppeti sarja suusamaratonid

  • 35. Viru maraton – 30.01.2021
  • 22. Tamsalu-Neeruti maraton – 06.02.2021
  • 22. Alutaguse maraton – 13.02.2021
  • 47. Tartu maraton – 21.02.2021
  • 23. Tallinna suusamaraton - 27.02.2021
  • 45. Haanja suusamaraton – 06.03.2020
Tagasi üles
Back