Sotside tiiva all asub tegutsema usuline ühendus (7)

Tartu Postimees
Copy
Tartu linnavolikogu saadik ja Treffneri gümnaasiumi religiooniõpetaja Toomas Jürgenstein religiooniõpetuse tunnis.
Tartu linnavolikogu saadik ja Treffneri gümnaasiumi religiooniõpetaja Toomas Jürgenstein religiooniõpetuse tunnis. Foto: Margus Ansu

Tartu linnavolikogu saadiku ja Hugo Treffneri gümnaasiumi õpetaja Toomas Jürgensteini ning Keila linnavolikogu saadiku, kultuuritöötaja ja ettevõtja Anneli Pärlini eestvedamisel asutatakse neljapäeval Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juurde usuline ühendus.

Toomas Jürgenstein selgitas, et mõte luua ühendus religioossetele sotsiaaldemokraatidele hakkas küpsema ühest üsna juhuslikust Facebooki postitusest, mis leidis aga kohe elavat vastukaja. «Paljude inimeste hoolivus ja ligimesearmastus oli juba leidnud sümbioosi religioonis ja sotsiaaldemokraatias, vastav ühendus oleks platvorm arutlusteks, selgitusteks, diskussioonideks ja ka julgustuseks,» ütles Jürgenstein.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Keila osakonna juhi Anneli Pärlini sõnul on ühendus avatud kõikide religioonide esindajatele. «Teretulnud on ka toetajaliikmed ehk siis inimesed, kes erakonda ei kuulu. Esialgsete põhimõtete järgi toetab loodav ühendus avatud religioossuse levikut ühiskonnas ja julgustab pidama usuteemalisi diskussioone. Meie üks eesmärk on pakkuda religioossetele inimestele võimalusi enese poliitikas teostamiseks,» rääkis Pärlin.

Usulise ühenduse asutamiskoosolek toimub 21. jaanuari õhtul Zoomi vahendusel, kus uus ühendus saab endale ka nime.

Sotsiaaldemokraatide usuline ühendus on kuues Sotsiaaldemokraatliku Erakonna sõsarorganisatsioon.

Kommentaarid (7)
Copy
Tagasi üles