R, 9.06.2023

Kultuuriloolane Loone Ots liitub EKRE-ga

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments 6
Pildil Loone Ots.
Pildil Loone Ots. Foto: Kristjan Teedema

Kultuuriloolane, pedagoogikateadlane ja lastekaitseliidu endine president Loone Ots liitub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga. Äriregistri andmetel kuulus Ots seni Isamaa erakonda, viitas ERR.

Loone Ots ütles, et otsustas tulla poliitikasse ja liituda rahvuskonservatiividega, et kaitsta Eestit kui eestlase suurimat väärtust.

«Eesti keele ja mineviku uurijana olen seni tegutsenud kultuuripõllul. Tundub aga, et sellest jääb väheks. Kui uus põlvkond suhtleb inglise-eesti segakeeles ega tea, kes oli Kuperjanov, on aeg muuta asju mitte teatri või kooli, vaid riigi tasandil,» ütles Ots.

Ta lisas, et poliitikasse astumise otsustas hetk, kus Reformerakond tuli välja Eesti mainet kahjustavate poliitiliste naljadega Venemaaga ühinemise küsimuses. «Eesti iseseisvus ei ole naljaasi,» ütles Ots.

Ots tahab panustada EKRE töösse eeskätt noorte isamaalise kasvatuse suunal. «Tahan, et Eesti jääks Eestiks. Me ei tohi laguneda üleilmse massikultuuri laines. Meie lapsed peavad jääma eestlasteks ja olema uhked Eesti üle.»

Loone Ots on Eesti säästva arengu komisjoni, Eesti kirjanike liidu, Eesti keeletoimetajate liidu, lastekaitse liidu, Jaan Tõnissoni seltsi ja Eesti sõjaväemuusika sõprade seltsi liige, Jaan Tõnissoni seltsi asutajaliige ja Tartu Richard Wagneri seltsi asutaja ning endine esimees. Aastail 2012–2018 oli ta lastekaitseliidu president.

Facebook Twitter
Comments 6

Märksõnad

Tagasi üles