Eakate kõnniringid jätkuvad südasuveni

Tartu linn korraldab koostöös Tartu hingehoiukeskusega eakatele kõnniringe, et eakad saaks koos värskes õhus liigutada. FOTO: Kristjan Teedema/Postimees Grupp

​Tartus algavad järgmisel nädalal taas eakate kõnniringid, mis kestavad vähemalt jaanipäevani.

Tartu linn kutsus eakate kõnniringid ellu eelmise aasta lõpus ning nende algne eesmärk oli vähendada inimeste üksildustunnet pühadeaegsel perioodil, teatas linnavalitsuse pressiesindaja esmaspäeval.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul osutusid kõnniringid sedavõrd populaarseks, et neid plaanitakse jätkata südasuveni. «Teeb suurt rõõmu, et paljud eakad on leidnud kõnniringidel võimaluse turvaliselt üksteise seltskonda nautida ning turgutada liikudes oma tervist,» sõnas ta.

Sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Merle Liivaku sõnul tulid eakad tartlased eelmise aasta novembris alustatud kõnniringide algatusega hästi kaasa. Ta sõnas, et kõnniringidest rääkides tõid osalejad kõige enam välja võimalust õppida linnaruumi tundma ning tutvumist teiste kõndijatega.

Kõnniringide korraldamisele on oodatud appi ka vabatahtlikud, kes kõndijaid teekonnal saadaksid. «Kui mõni tubli ja aktiivne tartlane tunneb, et ta sooviks rajasaatjana kaasa lüüa, ootame teda ühendust võtma meie tervisespetsialisti Riin Saaremõtsiga. Tasuks hea tuju, tore seltskond ning tugevam füüsiline ja vaimne tervis,» ütles Lees.

Kõnniretked on osalejatele tasuta ja toimuvad vastavalt graafikule kõikidel tööpäevadel kuni 22. juunini. Kõndide alguspunktid on kuni 26. veebruarini samad, mis mullu detsembris, kuid kõik kõnnid toimuvad algusega kell 9.30. Kevadsuvine graafik pannakse paika osalejate soove arvestades ning tehakse teatavaks veebruari lõpus.

Rajad on ligi kolm-neli kilomeetrit pikad ja kõnnitempo pigem aeglasem. Üritusel osalevatele eakatele antakse mask ning kõnnirajale tulijail palutakse riietuda vastavalt ilmale. Kõndijaid saadavad kaks rajasaatjat. 

Tagasi üles
Back