Aivar Kokk sai umbusalduse, Jõgeva valda juhivad taas keskerakondlased

Umbusaldusega volikogu esimehe kohalt taandatud Aivar Kokale anti lahkumise puhul ka punt tulpe. FOTO: Eili Arula

Täna, pühapäeva õhtul kokku kutsustud Jõgeva vallavolikogu istungil said umbusalduse volikogu esimees Aivar Kokk(Isamaa), vallavanem Tiit Lääne (valimisliit Uus Jõgeva) ning abivallavanemad Aive Tamm ja Terje Rudissaar.
 

Uuteks vallajuhtideks valis volikogu enamushäältega Keskerakonna esindajad. Volikogu esimehe koha sai Jõgeva haigla juht Peep Põdder ning vallavanema koha sai Aare Olgo, kes juhtis Jõgeva valda ka eelmise aasta mai lõpuni. Toona tagandati Olgo umbusalduse läbi.

Jõgeva vallavolikogu juhib nüüd Jõgeva haigla juht Peep Põdder. FOTO: Eili Arula

Umbusaldusavalduses seisis, et Aivar Koka plaanide tõttu on valla eelarvega toimetatud liialt pillavalt. Vallavanemale Tiit Läänele ja abivallavanematele heitsid umbusaldajad ette, et nad ei suuda volikogu liikmete arupärimistele anda asjakohaseid vastuseid ning plaanidest ja lubadustest ei peeta kinni.

Umbusalduse saanud volikogu esimees Aivar Kokk sõnas, et võimu vahetumine on täiesti loomulik ning samas sõnas ta, et plaanis umbusaldusest hoolimata volikogu esimehe kohast taanduda. Kokk põhjendas, et ei jõua kõigele vajalikule piisavalt pühendada ning seetõttu oli ta mõttes mõlgutanud volikogu juhi ametist loobumist.

Volikogu esimehe koha saanud Peep Põdder sõnas, et paljud tagandatud vallavalitsuse projektid tuleb üle vaadata. Näiteks plaanib uus valitsus kriitilise pilguga üle vaadata spordihoone Virtus ehitusprojekti, keskväljaku rajamise ning tervisekeskuse rajamise ning vajadusel ehitusmahtu kulude kokkuhoiu nimel vähendada.

Abivallavanemad pannakse paika ilmselt 25. jaanuaril. Vallavanem Aare Olgo sõnas, et tema meeskonnas saab olema kaks abivallavanemat, kellest üks saab olema Viktor Svjatõšev(Reformierakond). Seda, kes saab teise abivallavanema koha, ei ole Olgo sõnutsi veel kokku lepitud.

Tagasi üles
Back