N, 8.12.2022

Kolmeaastane mäesuusataja laskub nõlvadelt hirmuta

Lenel Karu
Kolmeaastane mäesuusataja laskub nõlvadelt hirmuta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kütiorus nõlvadel end kui kala vees tundvale väiksele Kaaro Veidele meeldivad suusatamisel kõige rohkem hüpped ja suusarajamasin.
Kütiorus nõlvadel end kui kala vees tundvale väiksele Kaaro Veidele meeldivad suusatamisel kõige rohkem hüpped ja suusarajamasin. Foto: Kristjan Teedema

Kütioru mäesuusakeskuse nõlvadele oli möödunud nädalavahetusel kogunenud palju mäesuusa- ja lumelauasõpru, keda miinuskraadid ja karge talveilm ei heidutanud. Kohal oli ka kõige pisem mäesuusataja, kolme aasta ja kolme kuu vanune Kaaro Veide, kes vuhises suuskadel mäest alla kordagi kukkumata, samal ajal kui temast tunduvalt vanemad lapsed alles õiget tehnikat harjutasid.

Kaaro ja tema vanemad Hannes Veide ja Marju Villak elavad Tartus ning siin 1. muusikakoolis viiuliõpetaja töötav pereema oli see, kes teisedki suusapisikuga nakatas. Viimased aastad on nad veetnud mäesuusanõlvadel nii Eestis kui ka kaugemal ning Kaaro muutub aina osavamaks.

«Ta pani esimest korda suusad alla Tartus Kassitoomel, kui oli aasta ja ühe kuu vanune. Kui läksime Soome Himose suusakeskusesse, hakkas talle see ala eriti meeldima,» meenutas Salvestis töötav isa Hannes Veide.

Märksõnad
Tagasi üles