Ministeerium ajab kõik esmaspäevast kooli (1)

Armas Riives
, ajakirjanik
Copy
Kui sel nädalal oli Tamme koolis kontaktõppel vaid 1.–4. klassi õpilased ja abituriendid, kellel seisavad ees tähtsad eksamid, siis esmaspäevast läheb tagasi koolimajja üle 870 õpilase.
Kui sel nädalal oli Tamme koolis kontaktõppel vaid 1.–4. klassi õpilased ja abituriendid, kellel seisavad ees tähtsad eksamid, siis esmaspäevast läheb tagasi koolimajja üle 870 õpilase. Foto: Sille Annuk

Sel nädalal võtsid Tartu linn ja koolijuhid valitsuse suuniseid kooli minna vaid soovitusena ning jätkasid õppeaastat osalise kaugõppega, ministeerium sellele aga hea pilguga ei vaadanud. Kuigi nakatumisnäitajad on suured, lähevad esmaspäeval tagasi kontaktõppele kõik Tartu koolid.

Tartu haridusosakonna juhataja Riho Raave ütles, et kuigi juba sellel nädalal mindi kogu riigis, välja arvatud Harjumaal ja Ida-Virumaal, kontaktõppele, otsustas Tartu teha erandi, käsitledes terviseameti suuniseid vaid soovitusena.

«Selle otsuse peale haridus- ja teadusministeerium sooja pilguga ei vaadanud, nii meile kui ka koolidele hakati päringud tegema ja surve oli päris suur,» lausus Raave. Ta viitas õiguskantsleri seisukohale, et kaugõpet tuleb hoolega kaaluda ja põhjendada ning eelistada kontaktõpet.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles