Mees tappis Jõgeval joomasõbra teel poodi napsu järele
Uudist täiendatud kell 17.04

Tapmine leidis aset öösel Suure tänava ringristmiku lähistel. Täna hommikuks polnud kuritööst ses paigas jälgegi. FOTO: Eili Arula

Kolmapäeval, 13. jaanuari hilisõhtul teatati politseile, et Jõgeval Suure tänava kõnniteel lebab torkehaavadega teadvusetu 53-aastane mees.

Meedikud alustasid sündmuskohal tema elustamist, kui paraku olid vigastused sedavõrd rasked, et mehe elu päästa ei õnnestunud.

Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 59-aastase mehe. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Jõgeva politsei juhtivuurija Veiko Kõre sõnul olid mehed omavahel tuttavad ja tarvitasid traagilistele sündmustele eelnevalt üheskoos alkoholi. «Kuivõrd jook ühel hetkel otsa sai, läksid mehed koos poodi uue järele, ent läksid teel omavahel sedavõrd tülli, et 59-aastane mees haaras noa ning lõi sellega tuttavat,» kirjeldas Kõre. Politsei pidas kahtlustatava kinni ja toimetas arestimajja.

Ringkonnaprokurör Anneli Hinto kinnitas, et taotleb kohtult kahtlustatava vahistamist. «Praeguseks on olemas põhjendatud kuriteokahtlus, mis kirjeldab alkoholijoobes mehe ettearvamatut ja ohtlikku käitumist. Prokuratuuri seisukoht on, et vabaduses võiks kahtlustatav jätkuvalt ohtlik olla.»

Politseiuurija lisas, et kuigi selle traagilise sündmuse täpsemad asjaolud on alles selgitamisel, näevad nad politseitöös, kuidas alkoholi liigtarbimine ja muud sotsiaalsed probleemid on sageli asjaolu, miks purjutanute konflikt viib tõsise vägivallani. «Kõige sagedamini saabki vägivald alguse tavalisest olmetülist, mille käigus üks pool otsustab teist lüüa,» kirjeldas juhtivuurija lisades, et nüüdki vajab selgitamist sedavõrd traagilistele tagajärgedele eelnenud sündmuste käik.

Ta palub seejuures ka kohalike abi, kes võisid eile õhtupoolikul kella 21 paiku Jõgeva Suurel tänaval toimunud sündmusi või seal liikunud ning tülli pööranud mehi näha. „Kõigil, kel on eilse sündmuse kohta infot või politseiuurimisele kaasa aitavat teavet, palume sellest teada anda telefonil 5032272 või e-kirja teel veiko.kore@politsei.ee,“ ütles ta.

Juhtunule järgnenud hommikul ei reetnud miski, et Suure tänava ringristmiku lähistel oleks eelmisel õhtul veretöö toime pandud. Öösel maha sadanud lume olid sahad hunnikusse kokku lükanud ning sündmuskohal ei hakanud silma midagi iseäralikku.

Tagasi üles
Back