R, 24.03.2023

Sirbi parimate autorite seas on ka tartlasi

Lisete Reineberg
, ajakirjanik
Sirbi parimate autorite seas on ka tartlasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu ülikooli botaanika kaasprofessor doktor Aveliina Helm on üks Sirbi laureaat.
Tartu ülikooli botaanika kaasprofessor doktor Aveliina Helm on üks Sirbi laureaat. Foto: Sille Annuk

Kultuurileht Sirp tunnustas juubeliaasta parimaid autoreid. Sadade 2020. aasta jooksul lehele kirjutanud autorite hulgast valis Sirbi toimetus välja neli laureaati, kelleks on Aveliina Helm, Siim Lill, Eneli Kindsiko ja Tõnis Saarts. 

Tänukirjad laureaatidele avaldatakse Sirbi homme, 8. jaanuaril ilmuvas lehes. Sirp on oma paremaid autoreid-kaastöölisi laureaadi tiitliga tänanud juba aastast 1964 ja nii tänaseni välja. On olnud aastaid, mil tunnustust parimate artiklite eest on täiendanud ka kunsti- ja arhitektuuri-, noorte- ja fotopreemiad.

Erakorralise hetkeolukorra tõttu ei saa toimetus lõppenud juubeliaastal rahvahariduse eesliinil seisnud paremaid autoreid esialgu kättpidi tänada, tunneli lõpus paistev valgus lubab loota, et lähikuudel ka selleni jõutakse.

Tartu ülikooli botaanika kaasprofessor doktor Aveliina Helm avaldas Sirbis arvamuslugusid ja analüüse, olles ökoloogi, loodusteadlase ja looduskaitsjana kõlav eestkõneleja antropotseenis haavatud ja hääletule loodusele.

Tartu ülikooli usuteaduskonna doktorant, luuletaja, õpetaja, raamatukaupmees ja kultuurikorraldaja Siim Lill avaldas Sirbis seitse säravat arvustust ja esseed kirjanduse, sotsiaalia ja kunsti valdkonnas.

Tartu ülikooli majanduse kvalitatiivuuringute kaasprofessor doktor Eneli Kindsiko pidas Sirbi veergudel vaprat ja valgustavat võitlust teaduse rahastamise ning kõrghariduse korralduse parema tuleviku nimel.

Tallinna ülikooli võrdleva poliitika dotsent doktor Tõnis Saarts aitas lugejail Eesti ühiskonda ja poliitikat paremini mõista rahulike, süvenevate ja erahuvidest puutumata põhjalike analüüsidega, nagu ta seda on teinud juba paarkümmend aastat.

Märksõnad
Tagasi üles