Aasta parim BMX-klubi treenib Tartus

Lenel Karu
Copy
Mullu augustis peetud Eesti meistrivõistlustelt BMX-krossis tõid TÜASKi ratturid koju palju häid tulemusi, mis oli määrav aasta parima klubi tiitli teenimisel.
Mullu augustis peetud Eesti meistrivõistlustelt BMX-krossis tõid TÜASKi ratturid koju palju häid tulemusi, mis oli määrav aasta parima klubi tiitli teenimisel. Foto: Erakogu

BMX-krossi ratturite headest tulemustest Emajõelinnas kirjutas Tartu Postimees möödunud aastal mitu korda. Nüüd valis Eesti jalgratturite liit 2020. aasta parimaks BMX-klubiks Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi (TÜASK), kus BMXi treeningutel juhatab vägesid Siim Lepik.

Otsustava punkti hooajale panid augustis peetud Eesti meistrivõistlused BMX-krossis, kus täiskasvanute arvestuses tulid kõik esikohad TÜASKile ning ka nooremate krossisõitjate hulgas võideti mitu kuldmedalit.

Sõitjate suur tahe

«Meie sõitjad saavutasid aasta jooksul tõesti palju häid tulemusi ning esimest korda lootsin ka ise, et võiksime teenida aasta parima klubi tiitli,» ütles Lepik.

Kui paljudel spordialadel jäid mullu võistlused ära, oli Lepiku hoolealustel siiski võimalik Eestis omavahel mõõtu võtta. Edu valemiks peab treener eelkõige noorte enda suurt soovi uuesti ja uuesti sadulasse istuda. «Kõik algab laste endi tahtest ning lapsevanematest, kes aitavad palju kaasa. Vanematel sõitjatel on muidugi suur abi ühest Läti treenerist, kes meid oma teadmistega aitab,» selgitas Lepik.

Eesti jalgratturite liidu peasekretär Urmas Karlson lausus, et BMX-klubide seas on Eestis konkurents tugev, sest nii Tallinnas kui ka Tartus konkureerib juba omavahel mitu rattaklubi.

Laste puhul tuleb aru saada, et nad pole tippsportlased ja liigne surve võib kaotada isu trenni teha, selgitas Eesti jalgratturite liidu peasekretär Urmas Karlson.

«Tartus on Sten Tristan Raid oma vanuses Euroopa parima kümne seas, mis on üks näide hästi tehtud tööst. Lisaks teenis TÜASK mullu Eesti meistrivõistlustelt arvukalt medaleid,» selgitas Karl­son.

Tema sõnul on BMX-kross Eestis selline ala, milles praegu võidutsevadki just lapsed. Ala on emotsionaalselt põnev ja huvitav, kuid teiselt poolt ka vaimu kurnav. «BMX-krossis on peidus mõned riskid. Laste puhul tuleb aru saada, et nad pole tippsportlased ja liigne surve võib kaotada isu trenni teha,» selgitas Karlson. Ta lisas, et tunnustus on see, mis annab lastele indu juurde.

Vanemate sõitjate areng Eesti BMX-krossis on üks põhiküsimusi, mida Urmas Karlsoni sõnul on liiduga varem juba arutatud.

«See on tõsi, et meil pole täiskasvanute vanuseklassis väga palju sõitjaid. Võib-olla alustatakse noorelt liiga suure entusiasmiga ja sõitjad pole kõigeks tegelikult valmis,» arutles Karlson.

Miski pole kindel

Ta nentis, et kui treenerid olukorda mõistavad, siis on tulevikust loota ka rohkem meistreid täiskasvanute hulgas. «Tartu klubi treener Siim Lepik on noortele hea eeskuju. Tal on endal sõitjana taust olemas, mille põhjalt oma kogemustega noori toetada,» sõnas Karlson.

Selleks aastaks on võistluskalender Eestis ja Euroopas kinnitatud, kuid lõpuni kindel ei saa ühegi võistluse toimumises olla. «Vanematel õpilastel on eesmärgiks Euroopa karikasarjas häid tulemusi püüda, noorematel Eestis,» lisas ta.

Märksõnad

Tagasi üles