Tartu ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse eestvedamisel läbib internetipõhise baaskoolituse ligi 700 tervishoiutöötajat ja jätkukoolituse rohkem kui 500 tervishoiutöötajat, kes aitavad kaasa üleriigilisele koroonavastasele vaktsineerimisele.
Tartu ülikool korraldab üle 1200 tervishoiutöötajale vaktsineerimiskursused
27. detsembril alustati Eestis Covid-19 vastast vaktsineerimist, esimesena vaktsineeritakse eesliinil töötavad tervishoiutöötajad, seejärel teised sihtrühmad. Vaktsiinisüste võivad teha nii arstid, õed kui ka ämmaemandad, kuid ainult juhul, kui nad on läbinud vajaliku koolituse.
«Laiapõhjalised vaktsineerimisteadmised ja -oskused peavad olema kõigil vaktsineerijatest tervishoiutöötajatel ja pandeemia tingimustes võiks selleks olla iga tervishoiutöötaja,» ütles Tartu ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja, peremeditsiini dotsent Marje Oona.
Oona rääkis, et loomulikult antakse vaktsineerimisteadmisi ja -oskusi ülikooli ja tervishoiukõrgkoolide õpingute käigus, kuid selleks, et hakata igapäevatöös vaktsineerima, tuleb lisaks läbida vähemalt 16-tunnine vaktsineerimise baaskoolitus ja iga viie aasta möödudes vaktsineerimise jätkukoolitus, et teadmised ja oskused oleksid tasemel.
Kliinilise meditsiini instituudi kursusel süvenetakse vaktsineerimise üldpõhimõtetesse, tehakse selgeks vaktsiinide toimed ja võimalikud kõrvaltoimed, omandatakse teadmisi vaktsiinvälditavate haiguste ja nende ennetamise kohta ning õpitakse vaktsineerimisteemalise nõustamise põhimõtteid ja vaktsineerimise praktilist korraldust Eestis.
Oona sõnul on Tartu ülikooli kliinilise meditsiini instituudile väga oluline toetada Covid-19 pandeemia ohjeldamist. «Teeme seda valdkonnas, milles meil on oskused ja võimalused – tervishoiutöötajate koolitamisel. Huvi koolituse vastu on olnud oodatust suurem: eeldasime, et osalejaid tuleb tuhatkond, kuid see arv on juba ületatud,» ütles ta.
Kursustele on võimalik registreeruda veel jaanuarikuu keskpaigani.