N, 7.12.2023

Vabaduse puiesteest saab aastavahetuseks taas autovabaduse puiestee

Tartu Postimees
Copy
Uusaasta ilutulestik 2020. aasta esimestel minutitel Tartu kesklinnas.  Ajal, kui koroonaviirusest oli räägitud veel üksnes välisuudistes.
Uusaasta ilutulestik 2020. aasta esimestel minutitel Tartu kesklinnas. Ajal, kui koroonaviirusest oli räägitud veel üksnes välisuudistes. Foto: Sille Annuk

31. detsembri hilisõhtul kell 22.30 suletakse autodele ja bussiliiklusele Vabaduse puiestee lõik Kaubamaja ristmikust Kaarsillani. Liiklus avatakse 1. jaanuari hommikul kell 3. 

Vabaduse pst lõik suletakse aastavahetuse ilutulestiku ajal igal aastal. «Kuigi sel korral linn ise ilutulestikku ei korralda, siis ei saa me kahjuks välistada, et leidub siiski neid, kes aastavahetust kesklinna soovivad tähistama tulla. Selleks, et tagada uusaastaööl kesklinnas turvalisus ja võimaldada neil, kes siiski peaksid harjumuse jõul kesklinna liikuma, hoida turvalist distantsi, sulgemegi Vabaduse pst enne ja pärast südaööd,» vahendas Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna kommunikatsioonispetsialist Rutt Ernits-Sups.

Autojuhtidel soovitatakse ümbersõiduna kasutada Narva maanteed. Narva maantee kaudu on ümbersõidule suunatud ka bussiliinid 6 ja 7. 

Bussid ei läbi Vabaduse puiestee sulgemise ajal peatuseid Vabaduse puiestee, Raeplats, Vabadussild ja Palmihoone. Liini nr 6 bussid peatuvad ajutises Palmihoone peatuses, mis on tähistatud Laiale tänavale Vabaduse puiestee ristmiku lähistele, ning peatustes Atlantis ja Linnamuuseum. Liini nr 7 bussid peatuvad peatustes Linnamuuseum, Vene ja Atlantis

Aastavahetuse öösel on pikendatud bussiliinide nr 1, 2 ja 4 tööaega umbes kella 2ni öösel. 31. detsembri bussiliinide sõiduplaanid on kättesaadavad internetis web.peatus.ee. 

Rattaringlus suletakse 31. detsembril kell 21 ja avatakse 1. jaanuari hommikul kell 5.

Tartu linn tänavu aastavahetuse ilutulestikku ei korralda lähtudes Terviseameti Lõuna regionaalosakonna ja Lõuna Päästekeskuse soovitustest koroonaviiruse leviku pidurdamiseks.

Linnavalitsus soovitab siiski aastavahetusel kodus püsida, vaadata ilutulestikku kodu ümbruses ja hoia teiste inimestega distantsi. Rahvarohkeid kogunemisi tuleb vältida ka õues olles.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles