Jõulurahu väljakuulutamist Tartus saab jälgida videopildis

Tartu Postimees
Copy
Pildil uisutajad raeplatsi uisuväljakul.
Pildil uisutajad raeplatsi uisuväljakul. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Täna keskpäeval kuulutavad Tartu linnapea Urmas Klaas ja EELK Lõuna piirkonna piiskop Joel Luhamets Tartu uisuplatsil välja jõulurahu, mida saab jälgida videopildis. 

Linnavalitsus annab teada, et traditsiooniline jõulurahu väljakuulutamine kantakse otsepildis üle selleks, et vältida inimeste kogunemist Tartu Raekoja platsile. Sõnum on lihtne: ärge tulge!

Tänavu ei jagata jõulurahu väljakuulutamisel traditsioonilist jõulusuppi ja jääb ära meelelahutusprogramm. Kes siiski soovivad vaadata kohapeal, peavad pidama kinni 2+2 distantsireeglist ning tungivalt soovituslik on kanda maski.

Jõulurahu kuulutamine on üks vanemaid Skandinaavia jõulutraditsioone. Tegemist on kombega, mis ulatub 17. sajandisse Rootsi kuninganna Kristiina aega, mil ka kõige kurjemate ja kurvemate olukordade keskel aeg-ajalt erirahu välja kuulutati. Jõulurahu väljakuulutaja oli tavapäraselt linnapea või raesekretär ning väljakuulutamise ajad olid traditsiooniliselt jõululaupäeva keskpäeva eelsed ja järgsed minutid. Eestis taaselustati tava iseseisvuse taastamise järel.

Tagasi üles