E, 4.12.2023

Kauaoodatud Riia ringi ümberehitus algab uuel aastal

Tartu Postimees
Copy
Ehitatava Riai ringi projekt.
Ehitatava Riai ringi projekt. Foto: Tartu linnavalitsus

Tartu linnavalitsus andis teisipäevasel istungil välja ehitusloa Tartu läänepoolse ümbersõidu teise ehitusala ehitamiseks. Kavandatavad mahukad ehitustööd puudutavad Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa põhimaanteed ja sellega seonduvat kohalikku tänavavõrku.

Rekonstrueeritakse maanteelõik, kuhu jäävad Riia, Aardla ja Ringtee liiklussõlmed ja kogujateed nende ümbruses ning piirkonda rajatakse uus kergliiklusteede võrgustik.

Riia ringristmikule kavandatakse kolmetasandiline liikluslahendus: kergliiklejatele rajatakse tunnelid, maapinna tasandile jääb Riia tänava liiklus ning magistraalliikluse jaoks ehitatakse Võru-Tallinna suunal välja viadukt. Kahetasandiline riste on kavas rajada praeguse Aardla ringristmiku asemele ning Optika-Aardla-Laseri tänava ristumiskohta planeeritakse ringristmikku.

Tööde kogumaksumus on orienteerivalt 30 miljonit eurot, millest 27 miljonit jääb maanteeameti kanda ja ligi kolm miljonit on Tartu linna ja arendajate osa. Linna finantseerida jääb koguja- ja kergliiklusteede rajamine ning tänavate ümberehitus.

Riia ringil läheb ehituseks kõige varem tuleva aasta kevadel, pärast seda, kui on tehtud rahvusvahelised riigihanked. Tööd algavad kogujateede ehitusest. Maanteelõigu rekonstrueerimine koos sellel asuvate liiklussõlmede väljaehitamisega kestab umbkaudu kaks aastat ja esialgne valmimistähtaeg on 2022. aasta lõpp.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles