Tartu kalmistute kaardirakendus uuenes

Armas Riives
, reporter
Copy
Uues rakenduses on välja vahetatud aegunud tarkvara ning seda saab kasutada erinevates seadmetes, nii arvutis kui ka nutiseadmetes.
Uues rakenduses on välja vahetatud aegunud tarkvara ning seda saab kasutada erinevates seadmetes, nii arvutis kui ka nutiseadmetes. Foto: Tartu linnavalitsus

Tartu kalmistute kohta infot jagav Tartu kalmistute kaardirakendus uuenes. Võrreldes varasema versiooniga on lisatud mitmesugust infot kalmistute teenuste kohta ja infot kultuurilooliselt oluliste isikute haudade kohta.

Uues rakenduses on välja vahetatud aegunud tarkvara ning seda saab kasutada erinevates seadmetes, nii arvutis kui ka nutiseadmetes. Ka uues rakenduses saab kalmistutele maetuid otsida nime ning platsinumbri järgi. Lühidalt tutvustatakse Tartu kalmistute ja kalmistugruppide (Raadi, Pauluse, Puiestee, Rahumäe, Tuigo ja Vanausuliste kalmistud) ajalugu, samuti on võimalik vaadata kalmistute ja ajalooliste kalmistuosade paiknemist kaardil.

Tartu kalmistute andmed maetute kohta pärinevad algselt 1990. aastatel läbi viidud kalmistute inventariseerimisel kogutud infost ja hiljem lisatud andmetest. Kuna suurem osa kalmistutega seotud materjale hävines ilmasõja käigus, siis tuli info kogumiseks kasutada muid võimalusi – haudade ja tähiste inventariseerimine kalmistutel, sõjajärgsed kalmisturaamatud, kohati kirikuraamatute kirjed jms.

Tartu linna halduses olevad kalmistud hõlmavad orienteeruvalt 77 hektarit ja neil on hetkeseisuga ligikaudu 30 000 hauaplatsi. Läbi sajandite on siia maetud suur hulk kultuurilukku olulise jälje jätnud isikuid.

Kuna info varasemate matuste kohta on kohati väga lünklik ja ebatäpne, ootab Tartu linn ettepanekud selle täiendamiseks ja korrigeerimiseks. Täiendused on oodatud e-posti aadressile kalmistu@raad.tartu.ee. Samuti võib samale aadressile pöörduda siis, kui kaardirakendusest maetut ei leita.

Rakendus on leitav siit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles