E, 29.05.2023

Elva kannab uuel aastal Euroopa spordilinna tiitlit

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Vaade Elva uuest spordihoonest.
Vaade Elva uuest spordihoonest. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Elva sai reedel virtuaalsel auhinnagalal Euroopa 2021. aasta spordilinna tiitli. Möödunud aastal kandis seda Portugali pealinn Lissabon.

Tiitli kandmise aastal on Elval muu hulgas plaanis alustada üheskoos kohalike ja külalistega miljoni aktiivse kilomeetri kogumist.

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et ta oli kindel, et Elva saab selle tiitli. «Mul on hea meel, et Eesti sportlikuima omavalitsuse tiitlile järgneb tunnustus Euroopa tasemel,» ütles Saar. «Elva on tõesti väga sportlik, seda näitab nii spordiklubide tegevus kui ka spordiürituste rohkus,» rääkis ta ja lisas, et mainimata ei saa jätta Elva kaunist looduskeskkonda, mis pakub häid võimalusi värskes õhus sportimiseks. 

Elva valla spordijuht Madis Šumanov ütles, et tiitli ja selle väärika kandmisega kaasneb kindlasti ka palju tööd. «Järgmisel aastal tasub kindlasti oma sammud Elvasse seada, et tunnetada siinset sportlikku atmosfääri ja anda oma panus tiitliaasta õnnestumisse. Nimelt avame spordiaasta hoogsalt juba jaanuaris, mil alustame ambitsioonika ettevõtmisega Elva Miljon».

Spordijuhi sõnul on ettevõtmisega plaanis koguda aasta jooksul nii kohalike elanike kui ka külalistega Elva vallas liikudes miljon aktiivset kilomeetrit. «Plaanis on luua veebikeskkond, kus on võimalik jälgida kilomeetrite kogumist. Kilomeetreid saab koguda nii joostes, kõndides kui ka rattaga sõites Elva valla piirides.» Täpsem info ja juhised selle kohta avaldatakse uuel aastal.

Peale sportlike ürituste plaanitakse Elva Euroopa spordilinna tiitliaasta lõpetuseks korraldada 2021. aasta novembris Elva spordihoones ka rahvusvaheline spordikonverents, kus saavad osaleda nii Elva valla spordiklubid, treenerid, spordiürituste korraldajad kui ka kõik teised Lõuna-Eestis ja mujal tegutsevad spordientusiastid.

Euroopa spordilinna tiitlile kandideerimiseks tuli Elva valla meeskonnal kokku panna taotlusraamat, kus toodi välja Elva valla spordivaldkonna ülevaade koos tiitliaastal planeeritavate tegevuste ja spordivaldkonna arengueesmärkidega.

Euroopa spordilinna tiitlit annab 2001. aastast välja Euroopa Komisjoni partner, mittetulundusühing ACES Europe (European Capitals and Cities of Sport Federation). Spordilinna tiitlit Eestis kannab sel aastal esimese Eesti linnana Kuressaare.

Elva on ainus Põhja-Euroopa linn, kes selle tiitli sai. Peale Elva said 2021. aastaks Euroopa spordilinna tiitli ka Auronzo Di Cadore (Itaalia), Pravia (Hispaania), Pontinvrea (Itaalia), Sansepolcro (Itaalia), Velky Saris (Slovakkia), Segni (Itaalia) ja La-Fare-les-Oliviers (Prantsusmaa).

Elva valla esitatud kandidatuuriraamatuga saab tutvuda veebiaadressidel www.visitelva.com ja www.elvasport.ee.

Elva vald pärjati 2019. aasta lõpus ka Eesti kõige sportlikuma omavalitsuse tiitliga.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles