Uues koguperefilmis «Jõulud džunglis» kõlab Tartu poisi hääl

Lenel Karu
, reporter
Copy
Stseen filmist «Jõulud džunglis».
Stseen filmist «Jõulud džunglis». Foto: Erakogu

Eile linastus kinodes üle Eesti Indoneesias filmitud uus koguperefilm «Jõulud džunglis», kus eestikeelses filmiversioonis annab teejuhile Akhimile hääle Tartust pärit Nils Jaagup England. Täna kell 17 linastub film Tartu Elektriteatris, kus on kohal ka asjaosalised.

Seiklusfilmi «Jõulud džunglis» tegevuspaik on eksootiline vihmamets, kuhu omapäi satuvad rändama 10-aastased Paula ja Akhim. Muu hulgas kohtuvad lapsed oma retke jooksul ka keskkonnaaktivistidega, keda mängivad Saara Pius ja Pääru Oja.

Režissöör Jaak Kilmi ütles, et lugu saab alguse tegelikult perekondlikest sündmustest, mistõttu suunduvad lapsed džunglisse šamaani otsima. Oma rännakul puutuvad meie peategelased kokku nii vihmametsade hävitamisega kui ka inimestega, kes nende säilimise nimel võitlevad. «See sündmuste käik annab nii filmi tegelastele kui ka vaatajatele mõtteainest, millised väärtused on meie elukeskkonna jaoks päriselt olulised,» selgitas Kilmi. 

Filmi peaosalise Paula rollis astub üles Läti näitleja Rebeka Šuksta, tema ustavat sõpra ja teejuhti Akhimi mängib Indoneesia poiss Brydden Fablo Escobar. Eestikeelses filmiversioonis annab peaosalisele Paulale hääle «Sipsiku» filmist Anuna tuttav Elo-Mirt Oja ning Akhimi häält dubleerib Tartu poiss Nils Jaagup England, kes teeb kaasa ka Jaak Kilmi järgmises lastefilmis «Tagurpidi torn».

Täna kell 17 on linastub film Elektriteatris ning külas on nii filmirežissöör Jaak Kilmi, filmikunstnik Katrin Sipelgas kui ka Nils Jaagup England.

Kogupere seiklusfilmi «Jõulud džunglis» režissöör on Jaak Kilmi («Sangarid» ja «Sigade revolutsioon»), stsenarist Lote Eglīte. Filmi operaator on Aigars Sermukšs ja kunstnik Katrin Sipelgas.

Filmi tootja on Locomotive Productions (Läti), produtsent Roberts Vinovskis ja kaastootja Stellar Film (Eesti), kaasprodutsent on Evelin Penttilä. Filmi valmimist on toetanud Läti riiklik filmikeskus, Eesti filmi instituut, Eesti kultuurkapital ja TV3. Filmi levitab ACME Film.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles