E, 29.05.2023

Laululava parklas avati teine koroonaviiruse testimistelk

Armas Riives
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Laupäeval avati Tartus teine koroonaviiruse testimistelk.
Laupäeval avati Tartus teine koroonaviiruse testimistelk. Foto: Tartu linnavalitsus

Tartus avati veel teine koroonaviiruse testimistelk, mis asub augustis laululava parklas avatud telgi kõrval.

Qvalitase juhi Tõnu Velti sõnul on lisatelk mehitatud täiendavate proovivõtjatega, mistõttu pääsevad Tartus inimesed rutem testima ja saavad ka tulemused kiiremini. «Lisaks võimaldab lisatelk kiirreageerimist ja kohest valmidust veel suuremaks testimiseks, juhuks kui Tartu piirkonnas peaks saabuma hüppeline viiruse leviku tõus,» ütles Velt.

Lisaks aitas linn rajada testimistelkide tööks vajalikud kommunikatsioonid ja palkas G4Si turvafirma töötaja, kes suunab inimesi ja aitab hoida testimisjärjekorda, rääkis Tartu abilinnapea Mihkel Lees.

Testimistelki on oodatud ainult perearsti saatekirjaga patsiendid. Aja saab broneerida pärast perearsti saatekirja saamist veebilehel koroonatestimine.ee või oodata kõnekeskuse kõnet, millega pakutakse aega hiljemalt järgmiseks päevaks.

Jalgsi testimistelki saabuvad inimesed eraldatakse turvalisuse kaalutlustel autorivist ja kutsutakse telki või telgile lähemale autode kõrvale. Silmas tuleb pidada 2+2 distantsireeglit, rangelt soovituslik on kanda maski. Kuna testimispunktides võib tulla ette hetki, kus kõik ei mahu turvalist distantsi pidades telgi alla varju, tuleks kanda ilmastikusobivaid riideid.

Proovid viib SYNLAB Tallinna laborisse ja inimesed saavad vastused 24–48 tunni jooksul digilugu.ee keskkonnas või uuest TESTi mobiilirakendusest, mis tuleb alla laadida testi.me leheküljelt. Testimisele pääsemise info on leitav koroonatestimine.ee leheküljel ja koroonaviiruse kohta laiemalt terviseamet.ee.

Qvalitas Arstikeskus aitab inimestel testimisele pääseda avaliku testimise organisatsiooni partnerina võttes ninaneelu proove lisaks Tartule ka Võrus, Pärnus ja detsembrist ka Viljandis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles