Kirjanikud kolivad detsembrikuus Tartu Raekoja platsile

Tartu Postimees
Copy
Mika Keränen, Tartu linnakirjanik 2018, Valguskülas.
Mika Keränen, Tartu linnakirjanik 2018, Valguskülas. Foto: Tiina Pitk

Tartu raeplatsi valguskülas avatakse 1. detsembril Kirjaniku Kodu. 22. detsembrini on linnaelanikel igal õhtul kell 18 võimalik saada kirjanduslikke elamusi. 

Kirjaniku klaasmaja kardinate tagant ilmub alati üks eesti kirjanik ja vahel ka mitu – iga õhtu on kordumatu, sest klaasmajja seab end sisse erinev kirjanik. Esimesena kutsub inimesi jõululinna külla tänavune Tartu linnakirjanik Carolina Pihelgas.

«Detsember on aasta kõige pimedam aeg, see on ka muinasjuttude ja lugude jutustamise aeg. Kõige esimesel jõululinna õhtul kuuleb müütilisi lugusid ja luuletusi, mis on mõeldud nii suurtele kui ka väikestele. Koos pärimusmuusiku Katariina Tirmastega loome ühe natuke muinasjutulise õhtupooliku,» rääkis linnakirjanik. Ka Tartu esimene linnakirjanik Kristiina Ehin ei tervita külalisi üksinda ja ootab inimesi jõulukülla koos Silver Sepaga.

Lisaks Pihelgasele ja Ehinale seavad end Kirjaniku Kodus oma õhtuteks sisse ka kaks varasemat linnakirjanikku Mika Keränen ja Vahur Afanasjev ning raeplatsil ootavad külalisi veel näiteks Doris Kareva, Rein Raud ja Leelo Tungal, kelle etteasted valguskülas tõotavad pakkuda linlastele erilist elamust. Milline etteaste täpselt välja näeb, on iga kirjaniku vaba valik. 

Valgusküla Kirjaniku Kodu on pühendatud UNESCO kirjanduslinna Tartu 5. aastapäevale ning kõigile kirjanikele ja nende lugejatele. Seda on aidanud korraldada kõik Tartu linnakirjanikud, Eesti kirjanike liidu Tartu osakond, Tartu linnaraamatukogu ja Tartu linnavalitsuse kultuuriosakond.

Kirjandus ulatub raeplatsilt 5. aastapäeva puhul ka Kaarsillale, kus möödujatel on terve detsembrikuu jooksul võimalik tutvuda «Kirjanduslinn soovitab» lugemissoovituste näitusega.

Tagasi üles