N, 21.09.2023

Urmas Klaas: Tartu areneb ka kriisi ajal

, Tartu linnapea, Reformierakond
Facebook
Comments
Urmas Klaas
Urmas Klaas Foto: Sille Annuk

Lõppev aasta on koroonakriisi tõttu olnud keeruline, kuid Tartu rahaline olukord hea, ja see loob eelduse tagada linlastele vajalikud teenused ka ebastabiilses keskkonnas.

Mõni päev tagasi jagas Annelinnas tänavavalgustustöid tegev ettevõtja linnavalitsusega toredat kirja ühelt sealselt perelt. Koroonaviiruse tõttu eneseisolatsioonis olevad tartlased kirjutasid, et jälgivad aknalt, kui hoogsalt edenevad Annelinnas tänavavalgustuse uuendamise tööd, kui tublid on töömehed ja kui väga tahaks neile viia kuuma teed ja võileibu, kuid viiruse pärast ei saa seda teha.

Südantsoojendav kiri võtab enesele teadmata hästi kokku järgmise aasta linnaeelarve olemuse: võimalikult palju majanduse elavdamiseks investeerida (kokku 35 miljonit eurot), hoida kokku tegevuskulusid (selle kirja näitel: uus nutikas tänavavalgustus on senisest säästlikum) ja kedagi ei jäeta hätta – jätkuv panustamine sotsiaalvaldkonda, reservfondi suurendamine ettenägematuteks olukordadeks ning Tüve tänavale kahe uue sotsiaalmaja ehitamine.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles