L, 23.09.2023

Suur ülevaade ⟩ Vanades vallamajades tegutsevad noored, vanad, rentnikud ja ametnikud

Eili Arula
, ajakirjanik
Facebook
Comments
2011. aastal valminud endisesse Palamuse vallamajja kolis eelmisel nädalal noortekeskus. Palamuse noortejuht Teele Laanes sõnas, et iga päev käib keskuses paarkümmend last.
2011. aastal valminud endisesse Palamuse vallamajja kolis eelmisel nädalal noortekeskus. Palamuse noortejuht Teele Laanes sõnas, et iga päev käib keskuses paarkümmend last. Foto: Margus Ansu

Haldusreformist on möödas üle kolme aasta, Jõgeva- ja Tartumaal jäi selle käigus 35 omavalitsusest alles 11. Mõne teise omavalitsusega liitmisest või ühinemisest pääsesid vaid Tartumaa Nõo ja Luunja vald. Haldusreformiga kadunud valdade vallamajad on siiski suures osas praegugi kasutusel. Enamikus neist töötavad ühendvaldade teenuskeskused, kuid nii mõneski on uus sisu.

Näiteks Tartu linnaga liitunud Tähtvere vallamajas töötavad nüüd Tiigi seltsimaja ja Tartu noorsootöö keskus. Tiigi seltsimaja juht Maris Peebo selgitas, et seltsimaja oma tegevusi ümber ei kolinud. Et Tähtvere vallamajas käis huvitegevus, nagu maalimisringid, käsitöötunnid ja rahvatantsuringid, juba varem, andis linnavalitsus hoone Tiigi seltsimaja haldusse. Tähtvere vallamajas on huviringidega seotud ligi paarsada inimest. Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et vallamajal on piisavalt rakendust ning seda müüa pole kavas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles