L, 9.12.2023

Elva kandideerib 2021. aasta Euroopa spordilinnaks

Tartu Postimees
Copy
Elvas toimub aasta läbi erinevaid spordisündmusi, näiteks jõuab seal traditsiooniliselt finišisse 23. Tartu rattamaraton.
Elvas toimub aasta läbi erinevaid spordisündmusi, näiteks jõuab seal traditsiooniliselt finišisse 23. Tartu rattamaraton. Foto: Margus Ansu

Elva kandideerib 2021. aasta Euroopa spordilinna tiitlile, mille annab välja Euroopa komisjoni partner mittetulundusühing ACES Europe. Euroopa spordilinna tiitlit on Eestis varem kandnud 2020. aastal Kuressaare.

Euroopa spordilinna tiitlile saavad kandideerida Euroopas asuvad linnad ja kohalikud omavalitsused, kus elab vähem kui 25 000 elanikku. Kandideerimiseks tuli kokku panna taotlusraamat, kus toodi välja Elva valla spordivaldkonna ülevaade koos tiitliaastal planeeritavate tegevuste ja spordivaldkonna arengueesmärkidega.

12. novembril peetud virtuaalsel hindamiskomisjoni kohtumisel ACES-i esindajatega tutvustasid Elva valla kandidatuuriraamatut kultuuri-, hariduse- ja sotsiaalvaldkonna abivallavanem Marika Saar, spordijuht Madis Šumanov, turismijuht Hemminki Otstavel ning FC Elva tegevjuht ja treener Marek Naaris.

«Euroopa spordilinna tiitel annab meile võimaluse tuua tuntust Elva vallale kui mitmekülgsele sporditurismi sihtkohale ja atraktiivsele spordipiirkonnale, seda nii Eestis kui ka välismaal,» rääkis abivallavanem Marika Saar.

Peale selle pakub tiitel võimaluse nii kohalikul omavalitsusel kui ka Elva valla spordiklubidel arendada rahvusvahelist koostööd ning algatada uusi koostööprojekte. Euroopa spordilinna tiitel annab Elvale võimaluse pöörata ühe aasta jooksul senisest rohkem tähelepanu tervislike eluviiside propageerimisele ja inimeste liikumisaktiivsuse suurendamisele.

«Elva valla eesmärk on liita spordi kaudu kogukondi ning tõsta meie inimeste elukvaliteeti mitmekesiste liikumisvõimaluste pakkumisega. Euroopa spordilinna tiitel annab selle eesmärgi saavutamisele kindlasti hoogu juurde,» ütles Saar.

Hindamiskomisjoni otsus tehakse teatavaks hiljemalt detsembrikuus.

Euroopa spordilinna tiitlit annnab 2001. aastast välja Euroopa Komisjoni partner mittetulundusühing ACES Europe (European Capitals and Cities of Sport Federation).

Möödunud aasta lõpus pärjati Elva vald Eesti kõige sportlikuma omavalitsuse tiitliga.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles