Tartus tegutsev ringmajandusettevõte Foxway, endise nimega Replace, omandas Lõuna- ja Lääne-Euroopas laienemiseks Madridis tegutseva konkurendi Redeem.
Tartu ringmajandusettevõte Foxway omandas Madridis tegutseva Redeemi
Foxway ostab peamiselt Skandinaavia ettevõtetelt suures mahus nutiseadmeid, mis pärast hooldust ja kvaliteedikontrolli müüakse uuesti järelturul, näiteks telefonioperaatorite kaudu. Ettevõtte teatel avab seni äriklientidele keskendunud Foxway peagi ka müügiportaali eraklientidele.
«Euroopa keskmise tarbimisharjumuse puhul on nutitelefoni elutsükkel alla kahe aasta, mis pole majanduslikult mõistlik ega ökoloogiliselt jätkusuutlik,» teatas Foxway sisseostujuht Urvo Männama.
«Me pikendame nutielektroonika eluiga ning samas tagame, et katkiste seadmete väärtuslikud, ent tihti keskkonnaohtlikud materjalid leiaksid taaskasutust, mitte ei lõpetaks prügilas,» lisas Männama.
Männama sõnul moodustab 90 protsenti Foxway tegevusest seadmete taaskasutus ning umbes kümme protsenti elektroonika algkomponentideks lammutamine ja käitlemine.
Männama nentis, et turu ja mahtude suurenedes kasvab ka tööjõuvajadus, mis on tema sõnul ettevõttele väljakutse. Järgmise aasta jooksul plaanib Foxway Tartu haru palgata juurde ligikaudu 50 spetsialisti.
Foxway on üks Põhja-Euroopa suurimaid IKT-seadmete taas- ja ümberkäitlemisega tegelev grupp, kus töötab kokku umbes 600 inimest. Grupi Rootsi ja Norra ettevõtted pakuvad korporatiivklientidele uute seadmete elutsükli teenust.
Grupi suurim, Tartu divisjon annab tööd 350 inimesele ning keskendub kasutatud elektroonika kokkuostule, taastamisele ja edasimüügile ning purunenud seadmete utiliseerimisele. Foxway Eesti haru käibeprognoos tänavuseks on ligi 100 miljonit eurot.