Päevatoimetaja:
Jens Raavik
+372 739 0371

Galerii ja video Päästjad läbisid maa-aluses garaažis keerulise õppuse

Neljapäeva hommik algas Tartu ja Elva päästjate jaoks tavapäratult, sest esimest korda harjutati allmaagaraaži tulekahju kustutamist. Halb nähtavus ja pikad sisenemisteed muutsid Tartus Riia 22 hoone kõrgendatud riskiga objektiks.

​Stsenaariumi kohaselt juhtus korterelamute kompleksi juurde kuuluvas maa-aluses parklas kahe sõiduauto kokkupõrge ja selles oli kannatanuid. Lisaks süttis kokkupõrke tagajärjel üks autodest ning tulekahju hakkas levima teistele pargitud sõidukitele.

Majaelanikud jälgisid

​Õppuse läbiviimine oli oluline ka Riia 22 majarahva jaoks. Päästjate kibekiiret teoimetamist jälgis koos paari teise elanikuga korteriühistu juhatuse liige Sander Sööt. «Meie hoonekompleks on keeruline ja päästjatel tekkis küsimusi, kust üldse siseneda või millised on siinsed tehnosüsteemid,» tõdes ta.

Söödi sõnul oli näha, et võõras situatsioon tekitas päästjatele segadust ja hämmingutki. Riia 22 maa-alune parkla on Tartus suurim omalaadne, ning päästjad pole seni pidanud sellises ehitises tuld kustutama.

Söödi sõnul pole elamus paiknevate korterite omanikele seni päästeinstruktaaži tehtud, aga järgmisel üldkoosolekul võetakse see ette.

Ka ​Tartumaa vanemoperatiivkorrapidaja Kaido Õunapuu kinnitas, et päästjad said tänasest õppusest palju olulisi teadmisi. «Meil pole Tartus väga allmaarajatises õppusi läbi viidud. Keeruline on mitme sisenemistee puhul teha õige valik, kust alustada,» lisas ta.

Maa-aluses parklas ohustab ühe auto süttimine kiiresti ka teisi. Õunapuu meenutas seejuures üht situatsiooni välismaalt, kus lennujaama parklas tekkinud põlengu käigus põles lühikese ajaga maha suisa sadu autosid.

Keeruline olukord

Õppusel suitsusukeldujaid juhendanud meeskonnavanem Janek Pikas rääkis, et päästjatel õnnestus õppuse käigus kustutada kahe auto põleng ning evakueerida üks kannatanu. Ometi tekkis probleeme, millest tuleb õppida. «Sattusime parkla kõige kaugemasse nurka, suitsusukeldusteekond oli pikk ja meeste pärale jõudmine võttis liiga kaua aega. Probleeme esines ka sidega,» kirjeldas Pikas.

«Ise õppisin, et tulevikus pean ennast paremini kehtestama ja nõudma päästetööde juhilt vajadusel rünnaku suuna muutmist. Meie esimene valitud tee ei olnud kõige lühem,» arutles Pikas.

Märksõnad

Tagasi üles