T, 3.10.2023

Kiri: tulge ometi mõistusele!

, Eesti Tulevikuerakond
Facebook
Comments 4
Vahur Kollom
Vahur Kollom Foto: Sille Annuk

Lähenevate kohalike valimiste põhiteemaks kipub kujunema samasooliste kooselu õiguslik seisund. Samasooliste kooselu küsimused on vaja lahendada. Küsimus ei ole kas, vaid kuidas.

Reformierakonna vedamisel võttis riigikogu vastu kooseluseaduse. Suuremat arutelu ei peetud, rääkimata rahvaküsitlusest. Osa ühiskonnast ei toetanud samasooliste kooselu seadustamist. Paljud vihastati välja sellega, kuidas eelnõu menetleti. Tõekspidamisi ei saa muuta üleöö.

Mida tõi kaasa seaduse ühiskondliku aruteluta läbisurumine? Nii tekitati suuremat sorti lõhe ühiskonnas. Kui kellelgi on nüüd etteheited ühele valitsuserakonnale, siis peab esmalt vaatama peeglisse. Roheliste algatus näitas, et reformikad endiselt kompromissi ega koostööd ei otsi.

Riigikogul on kolm lahendusvõimalust: vastu võtta kooseluseaduse rakendusaktid; kooseluseadus tühistada ja asendada tsiviilpartnerlusseadusega; tühistada kooseluseadus ja võrdsustada samasooliste kooselu abieluga.

Samasoolised paarid ei pea vastandumise ja koosmeele puudumise tõttu kannatama. Tulge ometi mõistusele! Kogu selles müras jäävad väga paljud olulised teemad sootuks tähelepanuta.

Facebook
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles