K, 27.09.2023

Tartu toidujagajate grupp valmistab päästetud toidust õhtusöögi

Tartu Postimees
Facebook
Comments
Tartu Toidujagamise asutaja Kerly Ilves
Tartu Toidujagamise asutaja Kerly Ilves Foto: Annika Vihmann

Täna, kolmapäeva õhtul kell 17 teevad Tartu Toidujagamise vabatahtlikud koos Taimse Teisipäeva liikmetega päästetud toiduainetest tasuta täistaimseid küpsetisi.  Pärast küpsetamist on võimalik valminud tooteid kõigil võtta Aparaaditehases asuvast toidujagamispunktist.

Ühise küpsetamise peamine mõte on tuua kokku rühmitusi ja organisatsioone vastastikuse abi osutamise eesmärgiga. Selline tegevus kujutab endast ressursside ja teenuste vabatahtlikku vahetamist vastastikust kasu silmas pidades. Sellised väikesed ühised abiprojektid on poliitilise osaluse vorm, kus inimesed võtavad vastutuse üksteisest hoolimise ja poliitiliste tingimuste muutmise eest.

Tartu toidujagajate peamised ülesanded on peale kogukondades toidujagamispunktide avamise kaasaaitamisele ka elanike teavitamine toiduraiskamisest, selle suurest keskkonnamõjust rääkimine, nende ettevõtetega kontaktide loomine, kes sooviksid endi toiduülejäägi ära anda. Eriüritusena toimub sel kolmapäeval ühine küpsetamine, mille tulemusi saavad soovijad tasuta nautida. 

«Meil on väga suur au koos töötada Taimse Teisipäevaga. Nad kutsuvad aktiivselt inimesi üles igal teisipäeval toituma taimselt, vähendama lihatarbimist ja hoolima oma tervisest. Meie oma rühmitusega päästame peamiselt puu- ja köögivilja, aga vaid 2,2 protsenti Eesti elanikest sööb piisavas koguses puu- ja köögivilju. Seepärast on Taimne Teisipäev parim partner selle vastastikuse abi projekti läbiviimiseks, sest nii saame suurendada tervisliku taimse toidu tarbimist,» kommenteeris koostööd Tartu Toidujagamise asutaja Kerly Ilves. «Eriti tore oli, et meie abipalvele köögi ja toiduainete osas saime tänu oma Facebooki üleskutsele päris mitu pakkumist, mis tähendab, et organisatsioonid on nõus ühendama oma jõud, et panustada vabatahtlikult oma aega ja ressursse kogukonnaliikmete abistamisse,» lisas ta.

Üritus leiab aset Kastani tänaval hosteli Looming köögis ning toiduainetega varustab Tartu toidupank.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles