21.–22. oktoobril peetav Tartu haridusfestival «Tunded ja tehnikad uues normaalsuses» keskendub kevadisest eriolukorrast tingitud tunnetele ja mõtetele ning neist õppimisele. Tartu Postimees vahendab üritust otseülekandes.
OTSEÜLEKANNE ⟩ Tartu haridusfestival «Tunded ja tehnikad uues normaalsuses»
Haridustöötajatele ja -huvilistele mõeldud interaktiivne festival toimub 21.–22. oktoobril veebis.
Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul oleme hakanud viimasel ajal hariduse saamisele ja hariduse andmisele sootuks teise pilguga vaatama, hakanud otsima uusi teid kõigeks selleks, mida nimetatakse tihti uueks olukorraks. «Aeg-ajalt vajame puhtalt lehelt alustamist, vajame raputust, et avastada uusi võimalusi, kasutamata väärtusi ja leida üles tugevamaks saamise võtmed,» ütles linnapea.
Kahepäevane festival loob võimaluse arutleda distantsõppel kogetu üle ja küsida, mida õppida teiste õpetajate kordaminekutest ning raskustest. Lisaks räägitakse eriolukorra kohta tehtud uuringutest ja teiste riikide kogemustest.
Esimese festivalipäeva juhi, Tartu ülikooli õppeprorektori Aune Valgu sõnul räägitakse nii distantsõppe positiivsetest kui negatiivsetest külgedest. «Püüame olla ausad ja leida üles kohad, kus eksisime, kus oli raske ja kus saime kogemuse, mis pani varasemat teadmist ümber hindama. Räägime ka headest üllatustest ja rõõmudest, mida kevad tõi,» sõnas ta.
Festivali esimese päeva lõpetab legendaarne vene laulu festival.
Teise päeva fookuses on tehnilised ja metoodilised võtted ning soovitused, mida uues olukorras kasutada. Nii selles, mis juba käes, kui selles, mille olemasolust veel ei teata. 28 virtuaalses töötoas jagatakse kogemusi ja otsitakse vastuseid näiteks küsimustele, kuidas juhatada klassi distantsilt ja motiveerida noori ka koduõppel olles huvitegevustes osalema, milliseid nippe kasutada, et distantsõppel ei kaoks meeskonnatunne, ja kuidas kasutada innovaatilisi ideid õppimisel nii lasteaias kui koolis.
Üritus toimub mõlemal päeval kell 10–14. Näha saab vastava teemaga seotud eelsalvestatud lühivideoid Tartu õpilaste, õpetajate, lapsevanemate ja koolijuhtidega. Stuudiosse kutsutud külalised lisavad teemale oma vaatenurga ning kõik osalejad saavad küsida ja kommenteerida virtuaalruumis.
Täpse ajakava leiab SIIT.