Annelinna tervisekeskuses alustasid vastuvõttu ämmaemandad

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Copy
Tartu tervisekeskuses töötavad ka ämmaemandad.
Tartu tervisekeskuses töötavad ka ämmaemandad. Foto: Sille Annuk

Tartu ülikooli kliinikumi naistekliiniku ämmaemandail on oktoobrist avatud vastuvõtukabinetid Tartu tervisekeskuses Mõisavahe tänavas, et sealsete perearstide nimistutes olevad naised ja ka kõik teised naised pääseksid ämmaemandalt nõu ja tuge saama.

Naistekliiniku ülemämmaemand Pille Teesalu selgitas, et ämmaemanda rolli ei saa üle hinnata ei sünnituseks valmistumisel, sünnitusaegse toimetuleku toetamisel ega ka sünnitusjärgse perioodiga kohanemisel või riskide varasel märkamisel.

«Sünnitusjärgsete teenuste hulka kuuluvad nii ambulatoorsed vastuvõtud kui ka sünnitusjärgsed koduvisiidid ja imetamisnõustamine,» selgitas ta ning lisas, et just sünnitusjärgset tuge on seni naistele pakutud tagasihoidlikult.

Enne sünnitusosakonnast kojukirjutamist määratakse edaspidi kõikidele Tartu tervisekeskuse perearstide nimistute emadele ja peredele sünnitusjärgse koduvisiidi aeg. Ämmaemand teeb koduvisiidi esimese seitsme päeva jooksul pärast sünnitust ja vajaduse korral 14. päeval pärast sünnitust.

Vajadus ämmaemanda koduvisiidiks võib tekkida siis, kui naisel tekib küsimusi vastsündinu hoolduse ja imetamise kohta või seksuaaltervise ja rasestumisvastaste vahendite kasutamise kohta.

Naistekliiniku perekeskuse Annelinna laienemise eesmärk on tuua ämmaemandusabi peredele ja kodudele lähemale. Ämmaemanda vastuvõtule Tartu tervisekeskuses saab aega broneerida kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 9100 ja kliinikumi kodulehel, patsiendiportaalis ePatsient või üleriigilises digiregistratuuris.

Ämmaemanda rõõm on terve laps ja õnnelik pere. Pildil Karilin Nemsitsveridze.
Ämmaemanda rõõm on terve laps ja õnnelik pere. Pildil Karilin Nemsitsveridze. Foto: Oleg_harchenko
Tagasi üles