Politseiametnik eiras peatumismärguannet ja oli joobes

Puhumisreid kõik puhuvad

FOTO: Sander Ilvest

Täna hommikul tabas politsei Sirvaste külas peatumismärguannet eiranud ning alkoholi ja narkoaine tarvitamise tunnustega piirivalvuri. 

Hommikul kontrollisid politseinikud Tartumaal Ülenurme kandis autojuhtide kainust, kui märkasid puhumiskoridori eirata püüdnud sõiduautot Mercedes, mille juht pööras masina ümber ja sõitis ära.

Politseinikud järgnesid juhile ning andsid talle peatumismärguande, juht eiras seda ning asus eest ära sõitma. Mercedese juht võttis suurel kiirusel suuna Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteele ning peatas oma masina lõpuks ise Kanepi vallas Sirvaste külas.

Pärast peatumist selgus, et suurel kiirusel kihutanud masina roolis oli 23-aastane Lõuna prefektuuri piirivalvur, tal olid alkoholi ja narkootikumide tarvitamise tunnused. Mees peeti kinni ja toimetati esmalt ekspertiisiks terviseasutusse, pärast seda viidi ta arestimajja. 

Autos viibis peale juhi ka üks täisealine meessoost kaassõitja.

Lõuna sisekontrollitalituse juhi Tiit Meltsi sõnul eksis täna hommikul Tartu politseijaoskonna kolleegide poolt tabatud piirivalvur kõigi organisatsiooni põhiväärtuste vastu ning seadis oma käitumisega suurde ohtu nii iseenda, kaassõitja, oma kolleegid kui ka kõik teised kaasliiklejad.

«Selline teguviis on turvalisuse loojale täiesti lubamatu. Kõigile PPA töötajatele kehtivad lisaks seadustele ka tavapärasest rangemad eetilised nõudmised, mistõttu mees PPAs tööd jätkata ei saa,» ütles Melts. Lõuna sisekontrolli juht lisas, et on puhas õnn, et keegi nende mõtlematute tegude tagajärjel viga ei saanud. 

Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab PPA sisekontrollibüroo alustatud menetluses.

Tagasi üles
Back