Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Iluvõimlemise Eesti absoluutmeistriks krooniti Adelina Beljajeva

Eesti absoluutmeister Adelina Beljajeva FOTO: Eesti Võimlemisliit

Tartus A. Le Coq spordihallis käivad käesoleval nädalavahetusel iluvõimlemise individuaalarvestuse Eesti meistrivõistlused. Kolmepäevane võistlus koosneb kvalifikatsioonivoorust ja kulminatsioonist – üksikalade finaalidest. 

Jaht Eesti absoluutmeistri tiitlile algas juba reedel, mil kahe kava järel oli esikohal eelmise aasta mitmevõistluse pronksmedalist Adelina Beljajeva (VK Elegance). Talle järgnesid eelmise aasta Eesti absoluutmeister, staažikas Viktoria Bogdanova, ja hõbemedalist Melany Keler. Põnevust jagus ning tasavägises võitluses krooniti Eesti absoluutmeistriks Adelina Beljajeva (81.550), kes edastas oma klubikaaslast Melany Kelerit (80.400) ja Bogdanovat (77.950). 17-aastane Beljajeva treenib võimlemisklubis Elegance Julia Tjomuškina ja Natalja Ratšejeva käe all.

«Olen tänase võistlusega väga rahul, peaaegu kõik tuli välja nii, nagu planeerisin. Suutsin end kokku võtta ning loodan näidata oma võimeid ka homsetes üksikalade finaalides,» sõnas Beljajeva pärast võistlust.

Juunioride meistritiitli eest võistles tervelt 47 võimlejat. 2020. aasta juunioride Eesti meistri tiitli võitis võimlemisklubi Excite Dance'i iluvõimleja Erika Dokutšajeva (70.850). Põnevas võitluses pjedestaali kohtade pärast tuli teisele kohale VK Janika kasvandik Vanessa Kivirand (69.950) ning kolmandaks võimlemisklubi Elegance võimleja Anette Vaher (69.550). 

«Kavad jäid eelmisest hooajast samaks. Tundsin end kindlalt, kuna oli piisavalt aega kavade treenimiseks,» kommenteeris edukalt lõppenud võistlust Dokutšajeva. 

Juunioride saavutatud tulemusi arvestatakse novembris toimuvate Euroopa meistrivõistluste koondise moodustamisel.  

Eesti noorte meistriks (11–12-aastased) tuli kahepunktilise eduga eelmise aasta noorte meister VK Elegance iluvõimleja Anastasija Ivanova (54.500). Järgnesid tartlased, VK Rütmika võimlejad Valeria Valasevitš ja Elisabeth Reinthal, kes saavutasid vastavalt 52.600 ja 46.600 punkti.

Lasteklassi (9–10-aastased) tihedas konkurentsis võitis esikoha VK Nooruse võimleja Ksenija Solonintšik (punktisumma 44.800), talle järgnesid VK Elegance'i kasvandikud Anastasija Davõdova (44.250) ja Sofia Jakovleva (44.000). 

Pandeemia tõttu kevadel ära jäänud iluvõimlemise Eesti meistrivõistlused olid võimlemispere jaoks väga oodatud. «Koroonakriis ja tekkinud võistluspaus võimaldas treeneritel ning sportlastel juhtida tähelepanu treeningprotsessi pisidetailidele ja tehnikaelementide lihvimisele. Võimlejate sooritatud kavade punktide summad on tõusnud ning kavad on läinud raskemaks ja huvitamaks,» sõnas iluvõimlemise toimkonna juht Natalja Inno. 

Kahe päeva jooksul on võistlusplatsile astunud üle 200 iluvõimleja. Homme, pühapäeval jätkavad võimlejad finaalvõistlustega, kus selgitatakse Eesti parimad üksikaladel.

Tagasi üles
Back