Tartumaale lisandus ööpäevaga kaks positiivset koroonatesti tulemust

Lenel Karu
, reporter
Copy
Koroonatest
Koroonatest Foto: Kristjan Teedema

Viimase ööpäeva jooksul tehti Eestis 1238 haigust Covid-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast analüüsi, millest 30 tulemus osutus positiivseks. Tartumaale lisandus ööpäevaga kaks uut juhtu. 

Enim uusi positiivseid tulemusi laekus Eestis Ida-Virumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 13 inimesel. Harjumaale lisandus 11 ning Tartumaale kaks uut juhtu. Jõgevamaale, Võrumaale ja Raplamaale lisandus üks uus koroonaviirusega nakatumine. Ühel positiivse analüüsitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 51,62.

Jõgevamaa nakatunu sai viiruse pereliikmelt, Tartumaa uus nakatunu on eelnevalt haigestunu lähikontaktne. Ülejäänud Lõuna regionaalosakonna uute juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses üle 360 inimese, kellest 65 on haigestunud. Regiooni jälgimisel on üks aktiivne kolle, Võru töökoha kolle, millega on seotud 23 haigestumist. 

Haiglaravil viibib 41 inimest, neist kolm juhitaval hingamisel

4. oktoobri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 41 inimest, juhitaval hingamisel on kolm patsienti. Koju kedagi ei saadetud, uusi Covid-19 juhtumeid avati seitse. Üks inimene viidi Ida-Viru keskhaiglast üle teise haiglasse.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 67 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 473 Covid-19 haigusjuhtumit 460 inimesega.

4. oktoobri seisuga on tervenenud 2749 inimest. Neist 2090 inimese (76%) haigusjuhtum on lõpetatud, 659 inimese puhul (24%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on võimalik saatekirjaga koroonaviiruse ninaneeluproovi anda 18 proovivõtupunktis, millest kolm asuvad sadamas ja lennujaamas ning on mõeldud Eestisse saabujatele.

Eestis on kokku tehtud enam kui 220 000 esmast testi, nendest 3577 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Tagasi üles