Prima Vista septembrinädala lõpuüritusel selgus Eesti luuleprõmmu meister (1)

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Copy
Kelli Kiipus Eesti luuleprõmmu finaalis.
Kelli Kiipus Eesti luuleprõmmu finaalis. Foto: Raimu Hanson

Kirjandusfestivali Prima Vista esimesele nädalale pani punkti Eesti luuleprõmmu finaal Vildes ja Vines, kus oma luuletuste ettelugemisega astusid publiku poolehoidu võitma Pärnu, Tartu ja Tallinna luuleprõmmude parimad. Neid oli seitse.

Prõmmu vaheajal luges Tartu linnakirjanik Carolina Pihelgas ette mõne luuletuse oma valikkogust «Tuul polnud enam kellegi vastu». Selle esitlus oli Prima Vista kavas päev varem. Raamatus on tekste aastatest 2006-2020, selle on koostanud ja järelsõna kirjutanud Hasso Krull.

Sama õhtu teise poolde ehk finaalide finaali pääsejaid oli kolm: Tartu soomlannad Iina Gyldén ja Heidi Iivari ning Tapalt pärit Kelli Kiipus, kes oli võitnud finaali Tallinnas.

Publikult saadud hinnete liitmisel selgus, et Eesti tänavune luuleprõmmu meister on Kelli Kiipus. Ta osales Tallinnas paar aastat tagasi samalaadsel luulelugemisvõistlusel, kuid jäi viimasest voorust napilt välja. Praegu kaalub ta oma esimese luulekogu väljaandmist.

Õhtu ühe juhi Susan Kolde sõnul ei ole praegu veel teada, kus toimuvad Euroopa luuleprõmmu meistrivõistlused, kus Eestit esindab Kelli Kiipus. Viiruse vohamise tõttu jäid tänavused märtsis Milanos ära, nii et mullune Eesti luuleprõmmu meister Kaisa Kuslapuu luges nüüdse finaali laval oma luuletused videosalvestisse, mis saadetakse võistlema, et nõnda välja selgitada tänavune Euroopa parim.

Eesti luuleprõmmu mullune meister Kaisa Kuslapuu luges Vildes ja Vines oma luulet videosse, mis läheb võistlema Euroopa tänavuse luuleprõmmu finaali. See pidi toimuma märtsis Milanos, kuid jäi ära.
Eesti luuleprõmmu mullune meister Kaisa Kuslapuu luges Vildes ja Vines oma luulet videosse, mis läheb võistlema Euroopa tänavuse luuleprõmmu finaali. See pidi toimuma märtsis Milanos, kuid jäi ära. Foto: Raimu Hanson

Õhtu teine juht Toomas Leppik kuulutas välja uue TarSlämmi avaõhtu. See toimub 23. oktoobril Vildes ja Vines. Külalisena astub kuulajate ette Tõnis Vilu.

Tänavuse kirjandusfestivali Prima Vista osa programmi kavandatud üritusi toimus 21.-26. septembrini ja mõned jäävad novembri teise nädalasse ehk 9.-14. novembrini.

Tagasi üles