N, 21.09.2023

Nõo vald kutsub elama maale

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Facebook
Comments 1
Luke mõisa ootab kõiki huvilisi Gea Järvela, pildil seisab ta sel nädalal avatud käsitöökoja ees, mis on kunagi olnud mõisa töölistemaja ning nüüd pärast aastatepikkusi töid restaureerituna kogukonna tarvis valmis.
Luke mõisa ootab kõiki huvilisi Gea Järvela, pildil seisab ta sel nädalal avatud käsitöökoja ees, mis on kunagi olnud mõisa töölistemaja ning nüüd pärast aastatepikkusi töid restaureerituna kogukonna tarvis valmis. Foto: Sille Annuk

18 omavalitsust kutsuvad täna huvilisi maal elamise päevale. Teiste seas ootab huvilisi Nõo vald Tartumaal. Tutvumiseks on avatud koolid, lasteaiad, rahvamajad, spordi- ja kogukonnakeskused. Pakutakse rikkalikku programmi nii maale kolimisest mõtlevatele peredele kui ka kohalikele elanikele endile.

Nõo vallas ootab täna külastajaid Luke mõis. Külastuspäeval saab osaleda õunamahla valmistamise perepäeval ja tutvuda Luke mõisa käsitöökojaga, samuti valitsejamaja etenduste- ja näitusesaaliga. Luke mõisa kärnerimajas on avatud kohvik.

Täna keskpäevast on avatud Tõravere observatoorium, kus kuni kella 14-ni tutvustatakse selle asutuse tegevusi ja vastatakse küsimustele, uudistada võib ka õueala atraktsioone. Kell 13 esineb kosmoseteadlastest koosnev observatooriumi bänd suure torni rõdul.

Viinamärdi tallu võib vaatama minna, kuidas Eesti piimast toodetakse juustu Itaalia kirega! Järiste veinitalus pakutakse siidrit, marjaveini ja mustasõstralikööri. Avatud on veinitalu pood/kohvik, mille laias valikus leidub ka alkoholivabu jooke.

Ka Wana-Kolga tsiklitall on avatud, samuti Vapramäe loodusmaja, Nõo priitahtlik päästeselts, Nõo põhikool, spordikool, muusikakool, noortekeskus ja muudki kohad ka Nõost kaugemal metsade ja küngaste vahel.

Maal elamise päev on üle-eestiline algatus, mille eesmärk on tõsta teadlikkust maal elamise eelistest ning tutvustada valdade pakutavaid avalikke teenuseid.

Kogu info maal elamise päeva kohta on koondatud temaatilisele kodulehele www.maalelamisepäev.ee. Valdades toimuva kohta saab teavet aadressilt www.maalelamisepäev.ee/programm. Avatud asutused leiab aadressilt www.maalelamisepäev.ee/kaart.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles