N, 29.09.2022

GALERII ⟩ Ikka tuld ja pauku ja igasugu muid katseid, ka kondoomi ja vibraatoriga

Mis juhtus teadlaste öös?
Aime Jõgi
, ajakirjanik
Ikka tuld ja pauku ja igasugu muid katseid, ka kondoomi ja vibraatoriga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Ahhaa töötajad Erik Mänd ja Makar Timofejev pakkusid enne etendust «Selliseid katseid me Ahhaas küll ei tee» esimeses reas istunud fotograafile ja reporterile kõrvaklappe ning ütlesid, et kuna ajakirjanikel on käed tegevusega alati seotud, siis katku nad kõrval mürasummutajaga targu kohe ära, kuna kui pauk käib, ei pruugi nad oma käsi kõrvadele jõuda panna.

Nii oligi. Polekski jõudnud.

Õnneks võib teadusööst galeriisse korjatud pilte vaadata ilma kõrvaklappideta. Siin näeb fotosid sellest, kuidas plahvatavad vesinikuga täidetud õhupallid, kui neid «suurtükist» tulistada ning missugune on majapidamisgaasist süüdatud tuletornaado.

Üsna hirmus nägi välja ka surmamasin nimega «Karje», mis koosnes kanalisatsioonitorudest, kus pasunad küljes ning need pasunad hakkasid üürgama loomulikult siis, kui torudesse suunati tugev ainetevaheline reaktsioon, kus peategelane oli vedel lämmastik.

Foto: SILLE ANNUK

Lastele sõnadeta, suurtele sõnarohkelt

Lastele mõeldud loos «Sõnu polegi vaja» oli pantomiimetendus, mille juht sõnade puudumisest hoolimata meelitas lapsi enda kõrvale lavale kas katsejäneseks või abiliseks. Soovijate kätemeri muudkui tõusis. Mõistatuseks jäid sageli õhupallid, mis mõnikord plahvatasid ja mõnikord nagu kiusu pärast mitte, ka kõikide füüsikaseaduste vastaselt, isegi tuleleegi kohal mitte.

Foto: Sille Annuk

Täiskasvanute etenduses «Visad isad» rääksid füüsikud Aigar Vaigu ja Andres Juur enda lapsevanema hirmudest ja lahendustest, kuidas neid hirme võita. Näitasid, kuidas katseseadeldisega öösel kindlaks teha ilma oma pead padjalt tõstmata, kas sügavasse unne vajunud beebi ikka hingab. Ja kas ka naine hingab või on ta väsimusest poolsurnud.

Mehed proovisid isegi küpsetada, mis neil hästi välja ei tulnud ja aru ei saanudki, miks. Vahepeal selgus, et publikus istusid ka nende mõlema naised, kes kahemehesõule aeg-ajalt midagi vahele hõikasid ja neid parandada püüdsid.

Kui naine kogu aeg vahele segab, ei saagi kõik hästi välja tulla!

Aigar Vaigu ja Andres Juure esinemise tõsisem osa rääkis sellest, mida vastata, kui laps leiab vanemate magamistoast kondoomi, vibraatori ja käerauad ning küsib, mis need on.

Teha tuleb katseid, on lühike vastus, kuna ei ole asja ega vahendit, millega füüsik ei mõistaks mõnd katset välja mõelda.

Foto: SILLE ANNUK

Rahvast hõredalt

Teadlaste öö Ahhaas ei olnud seekord rahvarohke arusaadavatel põhjustel. Kõik inimesed kandsid maske, vaid esinejad mitte. Õhustik oli aga humoorikas ja inimestel kohalolemisest rõõm suur.

Märksõnad
Tagasi üles