Galerii Kääriku spordikeskuses tervitati uusi rajatisi

Lenel Karu
, reporter
Copy

Kääriku spordikeskus on pälvinud sportlaste seas palju kiitust. Täna avati Kääriku spordikeskuse uuel kergejõustikustaadionil 2020. aastal valminud spordirajatised ja hooned ning huvilised said piiluda sisse vastvalminud majutushoonetesse.

Eesti Vabariigi kultuuriminister Tõnis Lukas, Eesti olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa, Kääriku spordikeskuse investeerimisnõukoja eesistuja Neinar Seli, Eesti kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi, staadioni ehitaja AS Valmap Grupi juhatuse liige Hindrek Mõtsa ja SA Tehvandi spordikeskuse juhatuse liige Kristjan Karis avasid Kääriku spordikeskuse kergejõustikustaadionil sümboolse treeningoda viskega kõik uued objektid.

2020. aastal valmis Käärikul kergejõustikustaadion koos abihoonetega, välijõusaal, heitealade väljak, väliujula, Greeni saun, kuulitõukeala ning majutushoonetena Kääriku viis võistkonnamaja ja kaks ÖÖD Hötels peegelmaja. Ühtlasi anti avapauk juba olemasolevate vana spordihoone ja hotelli renoveerimiseks.

«Kääriku spordikeskus on Eesti kultuuri- ja spordiloos väga tähenduslik. Piisab, kui nimetada kuulsa kergejõustikutreeneri Fred Kudu või Soome presidendi Urho Kaleva Kekkose kokkupuuteid sellega. Siin on ideaalseks lihvitud tehnikad, mis toonud Eestile medaleid ja au ning mõtted, mis arendanud meie demokraatiat ja ühiskonda. Juba praegu on värskelt korda tehtud ja ka alles rajatud spordiobjektid saanud ihaldusväärseks treeningkohaks nii Eesti kui ka teiste riikide sportlastele,» ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.  

Avamisüritusel leidis aset jalgpallimadin Eesti jalgpalliliidu legendide ning FC Kääriku mängijate vahel, kergejõustikuvõimalusi esitlesid peamiselt järgmise põlvkonna kergejõustikutipud, kes Harry Lembergi juhendamisel esitlesid oma parimaid tulemusi ja tehnikaid. Eelmisel nädalavahetusel aset leidnud üritusel «TV 10 Olümpiastarti» vaieldamatute tippude hulka kuulunud Katarina Verst, Andreas Trumm, Felicia Viitkin, Marietta Verst ning Sten-Erik Iir tunnistasid staadioni vastuvõetuks ja kasutuskõlblikuks.

Eraldi avati ka kuulitõukeala ning Neinar Seli algatusel paigaldati nimesildiga pink kauaaegsele Käärikul treeninguid läbi viinud treenerile ja juhendajale Mart Paamale. Koos spordilegendi poja Priit Paama ning lese Lilli Paamaga kinnitati pingile mälestussilt.

Kääriku spordikeskust haldab alates 2012. aastast Tartu ülikooli ning sihtasutusevahelise asjaõigus- ja kasutusvalduslepingu alusel SA Tehvandi spordikeskus eesmärgiga ehitada välja nüüdisaegne treening- ja olümpiaettevalmistuskeskus.

Tagasi üles