N, 7.12.2023

Tartu noortekeskused viivad kooliõpilastele läbi tasuta hariduslikke töötubasid

Lenel Karu
, reporter
Copy
Tartu lapsed ja noored on vaba-aja sisustamisvõimalustega rahul. Pildil noored Tartu Tarkusepäeval käesoleva aasta 1. septembril.
Tartu lapsed ja noored on vaba-aja sisustamisvõimalustega rahul. Pildil noored Tartu Tarkusepäeval käesoleva aasta 1. septembril. Foto: Karl Kraus

Tartu noorsootöö keskuse noortekeskused pakuvad alates oktoobrist võimalust tulla oma klassi või lihtsalt noortegrupiga töötubadesse noortekeskuste ruumides või välialadel.

Töötoad on seotud noorte igapäevaelu ja õppimisega ning eesmärk on rikastada kooliharidust mänguliste tegevustega. Töötoad on mõeldud eelkõige osalemiseks koos oma klassiga, kuid oodatud on ka sõpruskonnad, organisatsioonid jne. Töötoad kestavad kaks akadeemilist tundi, grupi suurus jääb 10–25 inimese kanti ning sihtgrupp on 11–19-aastased noored.

Valida saab kolme noortekeskuse töötoa vahel. Ilmatsalu noortekeskus pakub võimaluse omandada loodusharidust informaalsel viisil. Praktiliste oskuste kaudu õpitakse tundma taimi, loomi, looduses käitumist ja seal hakkama saamist ning muid matkatarkusi. 

Õpituba «Idee kui edu idu» keskendub sellele, kuidas noored saavad projektide abil oma ideid ellu viia. Õpitoas saavad noored teada, mis on projekt, õpivad läbi viima ajurünnakut ning valivad paljude ideede seast endale sobivaima, mida hakkavad põhjalikumalt läbi mõtlema. Nii vormub esialgsest (uit)mõttest konkreetsem plaan, mida pärast töötuba edasi arendades võib jõuda realistliku projektini. 

Lille noortekeskuses räägitakse vaimsest tervisest edukuse võtme kaudu. Kuidas olla kõige parem? Kuidas ületada kõik takistused ja olla kõige edukam? Kuidas saada kiirelt hästi palju stressi? Õpitoas räägitakse stressist, perfektsionismist ja saavutusvajadusest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles